Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosokat idegesíti ez?

A fogorvosokat idegesíti ez?

Figyelt kérdés

Hogy pl. tudod a fogak számozását, tehát ha kérdezi melyik fáj, nem azt mondod, hogy itt meg ott, hanem pl. a 15-ös, 24-es, stb, vagy pl. a 4-es kvadránsban több tömni való fog van, meg ismered nagyjából a kifejezéseket, rezekció, íny recesszió, caries, secunder caries, híd, korona, stb


Pl. a pszichiátrián kifejezetten utálják, ha valaki "internetes diagnózissal" megy oda, hogy ő ezt meg azt olvasta, ez a baja, ilyen gyógyszer kell rá, stb.



máj. 26. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele bajuk. De pl. aneszteziológusnak már ne a menő számozást mondd, mert nem fogja érteni. Tapasztalat!
máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A fogszámozást általános iskolában tanítják
máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-s nő elvárta volna, hogy számot mondjak... Normális fogorvost az ilyesmi nem kellene zavarja, ha nem tudálékosan közlöd.
máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkor van baj, ha van valami tudásod a szakmában, hanem akkor, ha te előre diagnosztizálsz. Ha te odamész, hogy "fáj a jobb alsó 5-ös fogam", akkor az orvos kiugrik örömében, hogy nem kell neki megkeresnie, hogy melyik fogad fáj, sőt annak is örül, ha nem kell mindent elmagyaráznia, sokkal könnyebb együttműködnie a beteggel, ha vannak alapismeretei.

A pszichiátrián azért nem örülnek, mert a laikus odamegy, hogy "kezeljen depresszióval", miközben nem is biztos, hogy az a baja, van aki meg "kész diagnózissal" a fejében ellenkezik is az orvossal, mert szerinte a szakember félrekezeli őt, az orvos meg értelemszerűen nem örül neki, hogy nem is tanulta a beteg a szakmát, de mégis ellentmond annak, aki a fél életét erre áldozta.

máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha 100 %-ig biztos vagy benne, akkor tud segíteni, ha így meg tudod mondani. Más esetben inkább hátráltató. Én fogorvosként nagyon sokszor járok úgy, hogy rosszul nevezi meg, felcseréli az egyes fogakat és félrevezet engem, ezzel is értékes időt veszítve, mire kisül, hogy hát nem is arra gondolt. Tipikusan a szemfogakat szokták a nagymetszővel keverni, vagy a kisőrlőket mondják nagyőrlőnek. Nem mindegy, mert jártam úgy, hogy már meg is röntgeneztem, mindent csináltam, nem láttam semmit, mondtam hogy ellenben egy másik fogán igen, hát kiderült végig arra gondolt. Úgyhogy csak akkor érdemes mondani, ha tényleg bizonyosan arról a fogról van szó, ha már nem vagy benne biztos, akkor inkább mondd úgy, hogy jobb/bal, fent/lent, elől/hátul, azt majd kikeresi magának az orvos.
máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
@13.50: 100%-ig biztos vagyok benne, a 4-es kvadráns a fogorvosnak bal oldalt lent stb :D
máj. 27. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, de nem mondunk amúgy ilyet, hogy a fogorvosnak a bal oldalt :) a 4-es kvadráns a jobb oldal és kész, neki is ugyanaz a jobb oldala, mint neked, tudja ő, hogy a te jobb oldaladat hol keresse, ne aggódj :D
máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!