Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet változtatni valahogy...

Meg lehet változtatni valahogy a fogak alakját?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik kihuzatják a fogukat,és helyette 1 tökéletesebb porcelán fogat ültetnek be...eléggé brutális ez a módszer...nem megoldhatóbb ha csak mondjuk hozzátoldanak az eredeti foghoz?Egyáltalán létezik ilyen?Mert arra gondoltam,hogy akinek félbetörik a foga,annak is megtudják csinálni,nem kell kihuzatnia...és ezért gondoltam,hogy esetleg akkor másmilyen formájúvá lehet csinálni a fogakat,pl hegyesből tompábbat...(bocsi a hülye kérdésért,csak kíváncsi vagyok)
2009. jan. 6. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát...

szerintem ha lehetne is nagyon drága lenne. Milliókról beszélhetünk.

De nem jó ilyenekkel szórakozni, mert megbontja a fogzománcot és a fogban sok mindenbe beleér... tehát az fájna is és akkor a fogakon nem lenne védelem, vagy hogy írjam :)

Olyan van, hogy ha nagyon hegyes lecsiszolják, de akkor is sérül valamennyire.

Szerintem nem kell hozzányúlni ha csak annyi az egész, hogy esztétikailag zavar. Nem éri meg.

De ha feltöltesz képet a fogadról akkor megmondom, hogy szerintem hozzá kell-e nyúlni.

Egyébként sok embernek van úgynevezett vámpírfoga is pl. :) és ha elég karakteres és szexi az arcod akkor az nagyon szexi tud lenni. :) Nekem is olyan kicsit, de imádják :D

2009. jan. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megoldható.


Ha felesleged van, akkor le lehet csiszolni.


Ha az alakjával, nagyságával van probléma, akkor lehet rá tenni porcelán héjat. A fog változatlan marad, csak a külső felülete lesz más.


Ha tönkrement, akkor rá lehet húzni koronát, ill. be lehet ültetni implantátumot a helyére.

2009. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!igazából nem olyan durvák a fogaim..nincs vámpírfogam se,csak annyi hogy a szemfogam kicsit hegyes alakú...és jobban tetszene ha tompa lenne..és kicsit nagyobb..nem is érnek teljesen össze a fogaim..csak a 2 első..volt fogszabályzóm..azt mondták,hogy nem lehet már jobban összehúzni.mert akkor hülyén nézne ki...szóval arra gondoltam,hogy akkor valahogy "feltöltetném,hogy összébb érjenek,és ne legyen nagyon hegyes...egyébként nincs rajtuk semmilyen sérülés,szóval egészségesek.
2009. jan. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!