Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megúszhatom gyökérkezelés...

Megúszhatom gyökérkezelés nélkül, ha nem fáj? Kiesett a fogamból egy régi tömés, emellett pedig egy nagy szuvas lyuk is van rajta pont az íny mellett.

Figyelt kérdés

Félek, hogy annyira belefúr, hogy érinti a fogideget. :((

Szerintetek?:(((

Létezik olyan fogászati technika, amivel ez esetleg elkerülhető?

Nem akarok gyökérkezelést. :( Már volt és rossz tapasztalat :SSS


2010. nov. 4. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nagy a lyuk, akkor nemigen. De a doki fogja tudni. Javaslom , olyanhoz menj, akit sokat dicsérnek vagy hallottál róla, hogy jól dolgozik. Aki nekem csinálta a gyökérkezelést (2 fog) egy fogat sem rontott el, egy sem gyulladt be utána. De az ismimnek -aki máshoz jár- nem jól kezelte ki, 1 hét múlva meg "berobbant".
2010. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"De az ismimnek -aki máshoz jár- nem jól kezelte ki, 1 hét múlva meg "berobbant"."


És honnan tudod hogy nem jól kezelte? Nem lehet hogy az a fog már nem volt megmenthető?

2010. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan fogam aminek oldalt az íny szintjében volt szuvasodása az orvos ügyesen kiköszörülte betömte és 11 évigf rágtam vele míg eltört. Oldalról nem lehet gyökeret kezelni!
2010. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igazság szerint még menthető volt a foga, csak sajnálta rá a pénzt és elment egy sztk-áshoz. (Nem mindegyik kaptafára dolgozik, tévedés ne legyen!!!!) Én inkább kiadtam érte x forintot ( tömés és tömés között is van különbség, ezt a dokik tudják) , de az olyan is lett. Pontos, helyi röntgen lett róla, és 3 körben meg is csinálta.
2010. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Gyökérkezelés akkor van, ha gyulladás van. Ha csak lyukas, nincs.
2010. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták mindig, hogy a fogat addig kell csináltatni, míg csak lehet. HA kiesett a tömés, akkor gyökérkelezi, legalábbis nekem gyökérkezelte.

Vagy húzás... lehet választani,

2010. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor gyökérkezelik, ha a szuvasodás elérte a fogbelet.
2010. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól megijesztettetek gyerekek:nekem is kiesett a tömés.Pontosabban a tömésnek egy része.Vagy lehet hogy a fogból tört le egy kis darab.Én gyökérkezelésről sokaktól azt hallottam hogy iszonyúan fáj.Hát félek menni.Pedig megszívhatom azt is ha nem megyek.
2010. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!