Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valami hatásos módszer gyullad...

Valami hatásos módszer gyulladt fogra/inyre? A fogorvoshoz hétfőn megyek, ddig kéne kihúznom valahogy. Tippek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem modern megoldás, de nekem végül a pálinkás ecsetelés segített. Egy fültisztítót kell belemártani és rátenni a gyulladt ínyre. Rajta kell hagyni, elzsibbasztja az idegeket.

Vannak mindenféle gyógynövények, kamilla, szegfűszeg és társai, én mindent kipróbáltam, amit csak tudtam, de amikor tényleg nagyon fájt, akkor semmit nem használtak. A pálinkás cucc (bár én konkrétan vodkával csináltam, mert az volt itthon) nagyon bavált, és három nap alatt rendszeres ecseteléssel alig fogyasztottam belőle egy felest, szóval nem is rúg be tőle az ember.

Persze ha bírod, lehet vele öblögetni is, de én utálom az ízét, úgyhogy inkább nem érintettem a nyelvemhez :D

2010. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zsopega válasza:
Cserszömörcés szájvíz. Minden gyógyszertárban kapható, nem is drága, de csodákat tesz. Csak egyre figyelj, hogy higítsd keményen! Jobbulást!
2010. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy az íny vagy a fog gyulladt!

Ha csak az íny, akkor én a Meridol szájvizet javaslom, kicsit drága, de kifejezetten erre való.

Ha a fogad fáj akkor Cataflammal lehet, hogy kihúzod addig, illetve foggyulladásra Dalacint szoktak felírni.

2010. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Ha fáj a fogam, én egy fogpiszkálóra szoktam egy csepp Grape Vital-t rakni és utána óvatosan a fájó fogamra a cseppet elhelyezni. A fájdalom úgy tíz perc után már kezd megszűnni.

Fogfájdalom mentes napot!


Anikó

2010. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!közben tegnapelőtt a doki megszABADÍTOTT A FÁJÓS FOGAMTÓL.....de még mindig érzékeny a helye,azért legalább már aludni tudok:)
2010. nov. 10. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!