Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az a problémám, hogy nekem...

Az a problémám, hogy nekem nem nőtt ki az egyik kismetszőfogam ( anyukámtól örököltem, neki egyik se nőtt ki), és hogy ezzel lehet valamit kezdeni? 14 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Régebben voltunk fogdokinál és azt ajánlotta, hogy beraknak 1 pótfogat, vagy kibővítenek fogakat. A pótfogon nem fog látszani, hogy nem igazi? hallotatok már más megoldásról?
2010. nov. 7. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen értelmetlen fogpótlást tetetni mert azért két fogat leköszörülnek. Egy fogért két fogat elköszörülni?
2010. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
inkább.. minthogy így maradjon a fogam.
2010. nov. 7. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaj, első válaszoló, nem akarlak megbántani, de nem sokat érthetsz hozzá.


Kérdés, hogy záródott-e a fogsorod a foghiány következtében? Gondolom igen.

Lényegében kettő megoldás van. Fogszabályozóval rést nyitnak és implantátumot kapsz, a másik lehetőség, hogy a a szemfogadat "átalakítják" kismetszővé, az első kisőrlődet pedig szemfoggá.

Laikus szemmel egyik megoldással sem vehető észre, hogy valójában hiányzik a kismetsződ, feltéve ha rendes, igényes fogorvos csinálja.

2010. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen ez a réses dolog tetszene nekem, de hogy csinálják az implantátumot? tudnál erről egy kicsit részletesen mesélni? :) És az "átalakításról"?
2010. nov. 10. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Miután elég hely van a fogbeültetésére, fúrnak az állcsontodba egy lyukat, majd "belecsavarják" az implantátumot. Utána kb. 3 hónap csontosodási időszak van, amikor az implantátumra ránő a csontszövet, ezzel stabilizálják azt. Utána erre kapsz egy koronát.

Az átalakításnál pedig vagy koronákat kapsz, vagy megoldják héjakkal, esetleg simán tömőanyaggal.


Viszont míg az első variáció kb 300.000 Ft-ban van (feltéve, ha SZTK-ban csináltatod a fogszabályozót, ha magánban, akkor 600.000-től a csillagos ég), addig

a másik lényegesen olcsóbb, koronákkal, héjakkal megoldható 100.000 Ft alatt, míg töméssel akár 30.000 Ft alatt is megúszható.


Szerintem menj egy el dokihoz, kérdezd meg ő mit javasol. Ha megoldható átalakítással, akkor ne szenvedj a fogszabályozással, mellesleg csomó pénzt megspóroltok.

Viszont az is lehet, hogy az első variációt ajánlják neked, pl. ha van valami harapási rendellenességed, ami amúgy is fogszabályozót igényelne.

2010. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ó értem, nagyon köszönöm :) és ez a fúrás nagyon fájdalmas ? :S ez hogy történik? altatás?
2010. nov. 12. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyi érzéstelenítésben, ezért maga a fúrás nem fáj, de miután kimegy az érzéstelenítő, akkor fájdogálhat.
2010. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!