Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen véleményetek, tapasztal...

Milyen véleményetek, tapasztalatotok van a fogbeültetésről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 15:05
 1/2 anonim válasza:

Nekem muszáj lett volna, mert egy rendellenesség miatt el kellett volna távolítani a fogat sajnos, viszont amikor közölték velem mindenütt, hogy számoljak rá több százezer Ft-ot(3-400 ezer), és egy évig lecsatolható műfoggal fogok rohangálni, de barátom lehet nyugodtan..Na, akkor azt mondtam , ezt nem, csak a legvégső esetben. Találtam egy fantasztikus orvost, aki megműtött, így nem kellett kihúzni a fogam, tesztelte a gyökeret, majd mikor látta, hogy erős, porcelán koronát helyezett rá. Ennek sem örültem, meg féltem, de tényleg nem lehetett mást tenni. Ez 50 ezer Ft-ba került, és gyönyörű, szép, az igazi fogaimhoz megszólalásig hasonlító fogat kaptam, nem sárga, stb, fehér, mint a fogaim. Nagyon szeretem, elmúltak a gátlásaim, néha azért eszembe jut,hogy jaj ez mű, mi van, ha kiszúrja vki, de ez tényleg esztétikus megoldás és gyors, olcsóbb. Megszoktam, de azért néha kellemetlen érzetem van miatta, ez olyan leírhatatlan, hogy érzem, hogy nem a sajátom. :( Ez nem fájdalom, csak olyan furcsa érzés. Oda is kell rá figyelni, hogy ne harapjak almába, stb vele. Tisztításnál is vigyázni kell rá, meg amúgy, ne karcolódjon, stb. De max. ez az összes kellemetlenség vele. Már több éve megvan és semmi panaszom rá.

A beültetés meg nem szimpi nekem, allergiát is okozhat, meg pár év után olyan csúnya egyeseknek, mint az igazi fog.

Amúgy nem tudom mennyi idős vagy, de ha fiatal, nehezebb feldolgozni, és lehetőleg ne reklámozd, mert a korodbeliek(még a huszonévesek sem nagyon) úgysem fogják fel, hogy egy fiatalnak is lehetnek fogproblémái, nekik ez a műfog egyenlő az aszott aggkorral..

2010. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem tavasszal csinálták meg egy 17 éve kihúzott fogam pótlását. Beültettek egy implantátumot 100.000 Ft összegben és 3 hónap múlva 30.000 Ft-ért tettek bele egy fejcsavart amelyre ráépítették 20.000-ért a fémkerámia koronát. Összesen 150.000 Ft-ba és 3,5 hónap kivárásba telt.
2010. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!