Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges az implantátum? Kb...

Lehetséges az implantátum? Kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Most biztos sokan azt mondjátok, hogy fiatal vagyok, hogy új fogaim legyenek, de nincs más megoldás :(

16 éves vagyok és nagyon rossz fogakat örököltem, hiába mosom őket (jóminőségű fogkrém+szájvíz, ami direkt fogzománcvédő, kerülöm a szénsavas italokat) rosszak. Az első fogaim nyakánál fehér csíkok vannak, amik színtén nagyon zavaróak, és brutálisan fájnak a hidegre és mejelgre + még görbék is... Voltam fogorvosnál, de nem ajánlotta a fogszabályzót, mert tönkretette volna a fogaimat (mivel nagyon gyenge a fogzománcom.. :()

Én is nagyon nezezen válok/nék meg a fogaimtól, mert csak a7z enyémek, de már szégyellek mosolyogni :(


2010. nov. 10. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne volna lehetséges? Nekem például nem nőtt ki egy csomó maradó fogam. Közel 30 éves koromig őrizgettem a tejfogaimat, aztán már muszáj volt implantálni. Meg lehet úgy is oldani, hogy az implantátumra hidat raknak, úgy olcsóbban kijön. Amúgy egy teljes implantátum (ami 3 különböző részből áll, hídnál a korona nem kell rá) kb. 200.000 Ft foganként. Kis eltéréssel ide vagy oda.
2010. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen!! Igen, nekem is van egy ilyen problémám, hogy van még 1 tejfogam, mert a rendes nem akar lenőni :S

Minden vágyam, hogy egyszer szép fogaim legyenek :)

2010. nov. 10. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is szükségem lenne egy implantátumra mindenképp,sőt igazából kettőre lenne szükségem,de még 1et sem tudok kifizetni,sőt még egy felet sem:S tanulok még és nem tudom hogy honnan tudnék ennyi pénzt összeszedni:( nem állunk úgy anyagilag:(
2010. nov. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked elég lehet a korona. Az durván 30-60 ezer/fog, fajtától függ.
2010. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ennyi idős voltam, amikor "megszépült" a mosolyom. Pontosan az általad leírtaktól szenvedtem. A menthetetlenül rossz fogaimat húzták csak ki, a többit pedig (a leghátsókat ez nem érintette) lecsiszolták és koronát húztak rá. Az egész híd egyben volt, a koronák tartották a pótlásokat. Pár hét alatt nagyon szép lett, és érzésre is pont olyan, mint az eredetiek, evésnél is tökéletes!!!


DE!!! Most 29 vagyok, és fogsort kell csináltatnom (vagy implantálni) mert a korona alatt az elmúlt években tönkrementek a fogaim.

2010. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálunk "SZTK-rendelésen" a porcelán korona és pótlás 11-13ezerbe kerül. Nem tudom, nálatok milyen a körzetis fogorvos, én nyugodtan rábíznám magam a miénkre most is, mert az említettet is ő készítette, és nagyon szép lett.
2010. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!! :)

Hát nem tudom, félek a koronától, nem sok jót hallottam róla :S

2010. nov. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!