Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő amég elmúlik a...

Mennyi idő amég elmúlik a fogfájás fogszabályzó alatt és mennyi idő alatt szokja meg az ember a jelenlétét?

Figyelt kérdés
nemsokára lesz, de nagyon félek, mert mindenki azt mondja, hogy mennyire fáj meg minden, és idegesítő hogy ott van. de ez van 2 évig, ameddig rajtam lesz? vagy mennyi idő alatt múlik el?:S
2010. nov. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Masfel-ket ev. Van akinek rovidebb. Attol fugg hany eves vagy, es fogaidtol, alkapcsodtol. Akkor faj, vagyis erzed, mikor a fogak "huzodnak" a helyukre. Ha nem eszel kemeny etelt, akkor nem faj annyira. Puha etelt, fozeleket, leveseket kell enni. A legnagyobb gond a fogmosas.
2010. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fáj, inkább húzódik, maximum kicsit nyomódik és érződik. De az annyira nem vészes. Nekem éjszakai volt, és azt egyszer túl szorosra húzták, s akkor úgy fájt, amikor fel kellett tennem, hogy már sírtam, úgyhogy visszamentünk, és kicsit meglazították, úgyhogy szerintem ha nagyon fáj, akkor visszamégy, és segítenek rajta.
2010. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, minden ismerősöm azt mondja, hogy nagyon durván fáj, meg idegesítő:S

de amugy 14/f vagyok és nagyon ferdék a fogaim.:S

2010. nov. 17. 15:12
 4/6 anonim válasza:

Nekem alsó-felső (állandó) fogszabályzóm volt, és kb. 2 évig volt fent. Azt tudnod kell, hogy valóban fáj, ezen sajnos nincs mit szépíteni. Viszont, hogy mennyire ez tőled függ. Vagyis attól, hogy milyen alkat vagy. Nekem akkor volt kellemetlen, amikor húztak rajta, és akkor ez kb. egy hétig tartott. Egyébként meg én annyira hozzászoktam, hogy alig vettem észre, hogy van valami a számban, vagyis a fogaimon. Mondjuk tény, hogy egyes kajákkal óvatosan kell bánni, de azon kívül semmiben sem zavart.

L/19

2010. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is van fogszabályzóm, szerintem nem jár olyan hű de nagy fájdalommal, inkább azt mondm, hogy havonta a húzás után pár napig érzékeny. Engem például abszolút nme idegesít. Persze mindenki másképp tűri a fogszabályzást. Szerintem kibírható. :))
2010. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
7 éves koromtól 15 éves koromig volt kivehetős fogszabályzóm. Reggelente alig tudtam harapni a kenyeret, úgy fájt. Olyan fél óra kellett mindig, hogy elmúljon a fájdalom, ha kivettem.
2010. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!