Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megbántátok, hogy koronát...

Megbántátok, hogy koronát tetettetek a fogatokra? Meg lehet szokni, hogy valami idegen dolog van az ember szájában? Olyan szép lett, mint amilyen szépre szerettétek volna?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon csálék a fogaim elől, és mivel volt egy elváltozás az ínyemben még kamaszkoromban, mind a négyet gyökérkezelni kellett, és műteni, ezért nem is lehetett fogszabályzóm, és most eléggé csúnyán néznek ki. Végre lett annyi pénzem, hogy megcsináltassam. A fogorvos porcelánkoronát javasolt, ami jóval drágább mint a fémvázas korona, de azt mondta, hogy jóval szebb is. Nem is sajnálnám rá a pénzt, csak félek, hogy mi lesz, ha nem olyan lesz a végeredmény, mint amilyet szeretnék, vagy mi lesz, ha nem tudom megszokni. Mindenki meg tudja szokni, hogy nem a saját fogával eszik? Illetve meg tudják úgy csinálni, hogy ne legyen annyira feltűnő, hogy azok nem az igazi fogaim? És mennyire fájdalmas maga a csiszolás, felrakás stb...?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 2. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

gyönyörűre meg tudják csinálni, és fogadd el a tanácsot, hogy sokkal szebb, szinte élethű a porcelán korona.

és nem műfog, mert a fogaid gyakorlatilag megmaradnak, csak lecsiszolják és " új köntöst " kapnak.

a csiszolást érzéstelenítésben végzik.

miután az elkészült koronákat felrakják kb egy hétig érzed idegennek, utána teljesen hozzászoksz, rá sem fogsz gondolni.

2011. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem nagyon rosszak voltak a fogaim fiatal korom ellenére. mind a négy hátsó rész koronából van, menthetetlenek voltak :( és nagyon örülök, hogy megcsináltattam. nem volt egy leányálom, de most nagyon jó, hogy tudok rágni. kb egy hétig volt zavaró, olyan volt, mintha teli lenne a szám valmivel. de mostmár el sem tudom képzelni nélküle. küllemre van, ahol nem olyan mint amilyet szeretnék de nem látszik, gondolom ha elől csinálják, akkor erre jobban odafigyelnek.

Hol csináltatnád?

2011. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!