Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számíthatok a fogorvosnál?

Mire számíthatok a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Múlthéten fogorvosnál voltam mert sajnos van egy törött fogam amin eddig volt egy korona. Egészen pontosan nem tudom mi a neve ha jól tudom valami műanyag korona. Nos ez pár hete leesett focizás közben... A fogorvos azt mondta, hogy mielőtt újat rakna fel azelőtt elküldött röntgenre. Azt mondta látnia kell a gyökértömést, hogy jó-e?


Ezt nem értettem mit jelent, hogy jó-e, és mi van ha rossz akkor mit is csinál egészen pontosan? A válaszokat élőrre is kösz és kérlek komolyan válaszoljatok, egy kicsit parázok a fogorvostól!


2010. nov. 17. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Gyökértömés? Hát nem irigyellek...őszintén, a beavatkozás elég fájdalmas, kb. beszarsz, az érzéstelenítő egy kalap szart se ér...
2010. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz a gyökértömés (pl. megsérült, megrepedt, levegőssé vált), akkor felfúrja, kitisztítja, antibiotikumos ideiglenes tömést tesz bele, majd kb. egy hét múlva megint felfúrja és beleteszi a véglegeset, meg ráteszi a műanyagot.


Ne aggódj, nem akar fogóval neked esni. Inkább örülj, hogy ilyen lelkiismeretes fogorvosod van.

2010. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a másnaposokra. Az érzéstelenítés melett (már ha egyáltalán fúrnak) semmit sem fogsz érezni. Márcsak azért sem, mert gyökérkezelt fogban már nincs ideg, ami fájdalmat okozzon. Nekem is van már 3 gyökérkezelt fogam (mondjuk erre nem vagyok annyira büszke). Semmiség volt mindegyik.
2010. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Ne hallgasson rám? Valószínűleg többet jártam fogorvoshoz, de volt annyi eszem hogy ne szarakodjak gyökérkezeléssel...kihúzattam oszt kész.
2010. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Másnapos, ha egyszer sem csináltattál magadnak gyökérkezelést, akkor honnan tudod, hogy mennyire fáj?
2010. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Egyszerű :) Volt bölcsességfog-műtétem,és a gyökérhez csak úgy fértek hozzá hogy jól megfaragták az állkapcsom :D Ez nem elég bizonyíték? :D
2010. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy ez nagyon fájt neked, de ez nem gyökérkezelés volt.
2010. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! volt olyan amit szívesebben olvastam volt olyan amelyik olvasásánál majd magam alácsináltam :P


21:02

A gyökér tömés, hogyan tud megsérülni és hogyan juttatják az érzéstelenítőt be, gondolom injekcióval nem?

2010. nov. 17. 21:36
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

21.02-es válaszoló lényegében összefoglalta. MásnaposHegyoldal válaszai...hát kész. Nem csak itt, mindenhol.


Attól lehet pl. rossz a gyökértömés, hogy amikor volt a gyökérkezelésed, akkor nem sikerült teljesen kitisztítani valami miatt, tehát maradtak ott bacik. Vagy esetleg nem tömték végig a gyökércsatornát, vagy épp túltömték. Bármelyik is állna fenn, a röntgen egyből kimutatja.

Nem fog fájni, ne aggódj, max. egy picit kellemetlen lesz.

És tényleg örülj, jó dokid van! :)

2010. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg sok eszed volt Másnaposhegyoldal, ha gy.k. helyett foghúzást választottál. Remélem annyi eszed is volt, hogy pótoltattad a kihúzott fogad.
2010. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!