Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGPROBLÉMA! Nagyon féleek....

FOGPROBLÉMA! Nagyon féleek. Mit fogok érezni, és lesz erre szükségem?

Figyelt kérdés

szóval 14 éves lány vagyok,és már csak 4 tejfogam van a többi egézsséges szép csontfog.na de elöl aa két szemfogam felül a tejfog,és alul is a két szemfog ami tejfog,és hát mindegyik mögött már kint van a rendes szép csontfogaam.alul az eegyiknél szinte teljesen helyén van a fogsoromhoz illeszkedve az a csontfog,de a tejfogamat igy elörébb lökte,és ezért is illeszkedett a rendes fogsoromhoz.most elmegyünk fogorvoshoz és kihuzatjuk az a 4 tejfogat,inekciót ad?fájni fog?:((((( és fogszabályzó kelleni fog vagy miután kihuzták a fogam majd helyre illeszkednek a csontfogaim a fogsoromhoz?

Köszi


2010. nov. 23. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog adni injekciót, mert a tejfognak nincs gyökere, szóval nem is fáj annyira, amikor kiesik/kihúzzák. Emlékezz csak vissza, amikor potyogtak ki a tejfogaid, az se volt valami fájdalmas. Azt, hogy kell-e fogszabályzó, csak az orvos tudja megmondani, mi nem látjuk hogy milyenek a fogaid.
2010. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem ugyanez volt a gond

természetesen kapsz injekciót, hiszen egy bent rendesen rögzült fog (ha tejfog, ha maradandó) kihúzása fájdalommal jár. 2-2-t fog egyszerre húzni, közte 1,5-2 hét el fog telni. Én utána éjszakai fogszabályzót kaptam, mert amúgy rendben voltak a fogaim, szabályozni nem kellett, a helyet kellett fenntartani a maradandó fogaknak.

2010. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Utolsó: hány éves vagy? és mikor volt ez hogy kihuzták a fogad és éjjeli fogszabályzót kaptál?

gondolom akkor kivehetős volt ,és akkor helyre álltak a fogaid? meddig kellet éjjeli fogszabályzót hordanod? mennyibe kerül körübelül?

kösziii

2010. nov. 23. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
ez 13 éves koromban volt, most a 1,5-szerese vagyok, tehát árakat annyira nem tudok már mondani. Mangánorvosnál csináltattuk. Kihúzta őket, majd várni kellett a mintavételre egy kicsit, hogy a sebek begyógyuljanak. Tehát az első húzástól számítva 1 hónap múlva volt mintavétel a fogszabályzóhoz, onnan 1 hét, amíg elkészült. Éjjelente az elején fájt egy kicsit viselni, mert kényelmetlen volt, de hamar meg lehet szokni. Kb 1 évig hordtam, mert azt tudnod kell, hogy azok a fogak megnőttek már bent, lassabban bújnak elő.
2010. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!