Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás alatti problémá...

Fogszabályozás alatti problémák, avagy talán megbántam, hogy belevágtam?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 10 hónapja van állandó fogszabályzóm, és még kb. 2-3 hónap van hátra a levételig.

Olyan problémáim vannak, hogy a fogaim eléggé kijöttek az ínyemből, ráadásul ha nevetek, most tökre kilátszik az ínyem. Nem értem, hogy miért:(

Ezenkívül a felső szemfogaim egy kissé befelé dőlnek, és ettől a gyökér meg kifelé van dőlve, és az orrom mellett simán érzem a foggyökereket.

Volt valakinek hasonló problémája?


2010. nov. 23. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,sajnos én nem tudok segíteni:S De valószínűleg nekem is ilyen problémáim lesznek,mert a fogaim nem nőttek ki teljesen fent 5-6-7 olyan kis aprók.

És kicsit meg kell "nyújtani" őket.

Ha ugyanolyan gond van Neked is,akkor nyugi,el fog múlni:) Kitartás:)

2010. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal, hogy ez téged zavar, elvileg korrigálható.
2010. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mi történt végül?

milyen eredménnyel zárult a művelet?

2012. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De édes vagy, hogy érdeklődsz:)

Tavaly áprilisban levették a fogszabályzómat, az elején furcsa volt, nem tetszettem magamnak. Én ahhoz a látványhoz voltam szokva, hogy egy kicsit kifelé álló fogaim vannak. De 2 fogamat ki kellett húzni még a fogszabályzás legelején, különben az elölharapásomat nem lehetett volna korrigálni. A felső fogsorom jóval hátrébb van, mint azelőtt, de amúgy most van a normális helyén, most tudok összeharapni rendesen alul-felül.

Tudod amikor az ember belevág, biztos mindenki azt gondolja, hogy majd ilyen fogai lesznek...

[link]

De ez a hollywood-i mosoly kb. 1000-ből egynek sikerül.

Ma már örülök, hogy megcsináltattam, sokkal szebbnek érzem magam, bátran merek mosolyogni. Tény, hogy az ínyem egy kicsit kilátszik, de ma már ezt sem látom csúnyának. Meg azt hiszem kellett egy kis idő, hogy az ajkam összeszokjon a fogakkal:D

És a levétel óta egy nagyon kicsit elmozdultak a fogak, de azt hiszem ez természetes. Az éjszakait még kell hordanom egy fél évig, de azt gondolom, hogy mostanra véglegesedett az állapotom.


Így utólag már azt mondom, hogy egyáltalán nem bántam meg, ha arról lenne szó, újra belevágnék:)

2012. aug. 10. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!