Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A sinus röntgent támogatja a TB?

A sinus röntgent támogatja a TB?

Figyelt kérdés
Fogáasztahoz szükségem lenne egy sinus röntgenre. Kérdésem, hogy vajon ezt támogatja a TB? Fogorvosom nem nagyon tudta. 4000-8000 ft között mozognak ezek a röntgenek. Azt se értem, hogy mi külömbség a digitális felvételeknél. Azok roszabb minőségűek, merthogy valamennyire olcsóbb. Vagy azt csak gépen tudják megnézni.
2010. nov. 25. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A digitalis annyiban mas, hogy a rontgenkep nem filmre, hanem egy szenzorra keszul, amit be szkennelnek a gepbe, a szenzor pedig utana ujra felhasznalhato. A digitalisak nem rosszabb minoseguek, csak annyia kulonbseg hogy nem filmre keszul, meg annyiban jobb is, hogy ha a kep nem a legjobb lett, akkor digitalisan lehet bizonyos parametereket valtoztatni, hogy jobb legyen.

Biztosra nem tudom mondani, de ha van orvosi megalapozott hattere a rontgennek, akkor szerintem mindenkepp tamogatja a tb...ennel dragabb dolgokat is tamogat

2010. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a sinus röntgen...Fogászati gyakorlatban szoktak felvételt készíteni egy-két-három fogról, vagy a teljes alsó és felső fogsorról panoráma (OPT) felvételt. Ez az utóbbi (is) fizetős vizsgálat, a TB nem támogatja. Mifelénk a nem digitális 2500 forint, van ahol drágább.

(Röntgenes gyakorlatban a "sinus" általában a melléküreg(eke)t jelenti, ezekről un. orr-melléküreg felvételt szoktunk készíteni, ez nem fizetős.)

2010. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
első vagyok... a sinus röntgen meg az ormelléküreg röntgen ugyanaz...az, hogy az OPT-t nem támogatja a TB, elég érdekes kijelentés, mert pl. a szegedi fogklinikán nem kell érte fizetni, csak ha magánfogorvoshoz mész, az küld olyan helyre ahol fizetni kell
2010. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor most szakorvos tudna nekem ilyen beutalót adni, vagy esetleg a háziorvos is? Mert igazábol a fogam fáj, de valószínűleg nem a fog hanem a álkapocs csontom a fogorvosom szerint mert már kitisztíotta ect ect és a kisröntgen se mutaott semmit. Ezért mondtam én hogy esetleg elmegyek a fül orr gégészetre hátha van valami lerakódás, de igazából nyomásra lehajolás szájtátogtatásra nem fáj sehol.
2010. nov. 27. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogorvos is tud beutalót adni sinus röntgenre. A fül-orr-gégészettel azért nem mész sokra, mert gyakran onnan küldik át a betegeket a fogászatra, hogy a fogorvos megállapítsa, hogy a sinusban az elváltozás fog eredetű-e, ha nem fogeredetű, akkor visszaküldenek a fül-orr-gégészetre.

Szerintem menj el egy nem magán szakrendelésre, és ha szükség van rá adnak beutalót, mert a mostani fogorvosod nem igazán van képben (legalábbis a röntgenekkel kapcsolatban biztos).

Egyébként, hogy jobban belegondolok, a TB biztos, hogy támogatja, én nemrég voltam orrmelléküreg CT-n, ami sokkal drágább, mint a röntgen és azt is támogatta.

2010. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"...a sinus röntgen meg az ormelléküreg röntgen ugyanaz."

Kösz, hogy mondod, de röntgen osztályokon nem így nevezik (párezret készítettem már:).


"...hogy az OPT-t nem támogatja a TB, elég érdekes kijelentés,"

Semmi érdekesség nincs benne, ez csak egyszerű tény. Miért feltételezed alaphelyzetből, hogy csak neked lehet igazad?

Néhány OEP finanszírozott rendelő információja:

"Fogászati panoráma röntgen

A hagyományos röntgen osztályon nem található vizsgálatok közül fogászati panoráma röntgen vizsgálatot is végzünk, új, korszerű, digitális eszközünkkel. A vizsgálatot az OEP nem finanszírozza, térítési díja 3.000,- Ft."

"Részleges, vagy teljes térítés mellett vehetők igénybe a fogászati röntgen"

"Magyar biztosított állampolgár kezelési költsége

Intraoralis rtg-felvétel 2.475 Ft/felvétel

OPT telertg-felvétel 6.600 Ft/felvétel"


És ahogy mondtam, mi is térítés ellenében végezzük, számlát adunk róla, Szegedhez egészen közel:)

További jó minuszolgatást.

2010. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem mínuszoltam, csak mondatm, hogy az nem igaz, hogy a TB nem támogatja, mert van ahol igen, az hogy nálatok nem így van az egy másik dolog
2010. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!