Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent ha a fogorvos nem...

Mit jelent ha a fogorvos nem tud dönteni és röntgent kér?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt voltam fogorvosnál, az egyik fogamnál azt mondta, hogy vmi érdekes neki és szerinte lehet megindult már benne a szuvasodás viszont nem lát rajta semmit -> ezért a jövő héten kell csináltatnom egy röntgent.

Mire számíthatok? Elképzelhető, hogy nincs is vele semmi baj vagy ha a fogorvos röntgent csináltat akkor már nagy a valószínűsége, hogy mindenképpen csinál vele valamit?

Csak egy sima tömésről lehet szó vagy az is lehet h gyökérkezelés?

Nem fáj a fogam amiről röntgen kell viszont nem tudom, hogy ez jót vagy rosszat jelent ha nem lát semmit a fogorvosom szabad szemmel és röntgen kell neki???


Csak jövő hét végére kaptam időpontot a röntgennél és az a vicc, hogy nem SZTK-s helyen csináltatom a röntgent.

szval van még kb 1,5 hét mire visszajutok a fogorvoshoz és szeretném tudni,högy mégis mire számíthatok?


Köszi előre is!


2011. júl. 29. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom azt szeretne latni,nincs e gyulladasba a gyöker,nekem bar a tömitesek elött ezt mondta az orvos.Ha minden jo,biztos betömi.
2011. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"megindult már benne a szuvasodás viszont nem lát rajta semmit "


itt a lényeg! vagy azért, -amit az első ír,- hogy nincs-e gyulladás a gyökéren? (ciszta, ami csak akkor kezd el fájni, amikor megnő, de akkor ált. a fog már menthetetlen)

vagy belülről kezdi valami rágni. (sajna ilyen is van)

Szóval jó szakember lehet a dokid, hogy semmit nem bíz a véletlenre!

A röntgen meg nem fáj, és csak pár perces dolog. Inkább ez. (Nekem is így vette észre a cisztát a fogamon, csak azért merem írni, mert amúgy nem fájt meg semmi, csak gyanúsan piros volt az ínyem ott.Időben kezelte, és a mai napig oké.)

2011. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ciszta.... hát nem nyugtattál meg! és annak, hogy történik a kezelése?

Nekem mondjuk semmi extrát nem mondott a doki, hogy valami komolyra kellene számítanom, csak annyit h bár nem lát semmit a fogon de vmi fura neki és lehet megindult a szuvasodás már

2011. júl. 29. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan borzasztó, mint gondolod a ciszta! Felnyitja, kitisztogatja a gyökereket, betömi speciális gyógytöméssel, aztán x idő múlva vissza kell menni, újra megnézi. Ha gyulladt, megint gyógytömés, ha nem akkor megcsinálja rendes töméssel. (vagy lehet még az se kell bele)


A szuvasodásnál meg a szokásos "menetrend".

De azt érzem, hogy te a töméstől félsz inkább.

Lehet , nincs is semmi baj a fogaddal, akkor meg legalább megnyugszol! :)

2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a töméstől nem tartok, az érzéstelenítést sem tartom egy vészes dolognak


viszont gyökérkezelésem még sosem volt, és arról pedig nem igen hallottam eddig sok jót az ismerőseimtől, sőt egyik barátomnak épp az egyik nagyörlőjét gyökérkezelték és a kezelés előtt épp a doki mondta neki, hogy nem lesz egy leány álom.....

2011. júl. 29. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem három és fél hónapon keresztül gyökérkezelték a fogamat, gondolhatod nem egy egyszerű eset volt és az egészből semmit nem éreztem, csak mikor kiment az érzéstelenítő, mikor már hazaértem, akkor néha érzékeny volt.
2011. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!