Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon visszacsúszik a fogam...

Nagyon visszacsúszik a fogam a 9 éjszaka alatt, míg nem tudom használni az éjszakai fogszabimat? NAGYON FONTOS! (lent)

Figyelt kérdés

Szóval hordtam nappali fogszabit, levették június elején, a dokinő azt mondta Karácsonyig kell hordanom az éjszakait. Az a baj, hogy nekem reggel tökéletes fogsorom van, estére meg mindig visszacsúszik egy nagyon picit...és most nincs nálam az éjszakaim, szóval 9 napig egyáltalán nem tudom használni. :S :( Nagy gond lesz ez?

Légyszi írjatok, tényleg fontos nekem nagyon...


2010. dec. 5. 22:32
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem is volt nappali fogszabályzóm 2 évig , és ugyanúgy kellett az éjszakai még.

Az éjszakai fogszabályszó lóf*szt sem ér sajnos.

2 évig hordtam az éjszakait és nekem 2 nap után már szét jöttek. ( nekem luk volt az első kettő között,azért kellett:D ) Szerencsére nem durván de picit látszottak.

Volt,hogy 1 hétig nem volt bennt , igazából már nem emlékszem rá,de azt hiszem nem jött nagyon szét.Utána mikor betettem,visszarendeződtek,de nem lett olyan,mint amikor levették a fogszabályzót.A fogorvosom megmondta,hogy újat kell csinálni,mivel úgye a szétjött fogakra húztam fel,így a fogszabi sem passzolt teljesen.

Később visszamentem,hogy mégis meddig hordjam,mert valamit mindig távolodott 1-2 nap után ha elfelejtettem.

Így egy kis drót tartja a fogaimat,és nem kell fogszabályzót használnom.

Teljesne láthatatlan,érezni sem lehet,mivel bevonta ilyen fehér réteggel, fogam mögött. Komolyan se látni se érezni,nagyon vékony ,és semmi bajom már fél éve:)

Amúgy rengetegen panaszkodnak,hogy az éjszakai elhagyása után rendeződnek vissza a fogak ..... :(

2010. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem adott ilyen opciót a doktornő. :( Az mennyibe került neked? Esetleg ha elmegyek másik dokihoz?

Most ez idő alatt, míg nem lesz fogszabim, biztos nagyon csúnyák lesznek.... :(

2010. dec. 5. 23:02
 3/7 anonim válasza:

Hát először nekem se, csak miután anyukámmal visszamentünk reklamálni,hogy mégis 3 év után miért jönnek szét a fogaim, és hogy nem a kukába fizettük azt a rengeteg pénzt,amibe a fogszabályzó került, ekkor jutott eszébe a megoldás.

Nekem nem kellett érte fizetni, szerintem ,ha másikhoz mész,ő kér ért pénzt, bár szerintem nem kerülhet olyan sokba max 10 ,de nem tudom tényleg.

De ha ahhoz mész,aki csinálta a fogaidat,ő szerintem nem fog. Mióta hordod az éjszakait ?

2010. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Júniusban vették le a nappalit (azt, 9 hónapig hordtam), azóta van éjszakai..
2010. dec. 5. 23:25
 5/7 anonim ***** válasza:
9 éjszaka nem sokat számít. Gondold meg, mennyi idő egy fogszabályozás. Ne aggódj emiatt.
2010. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen, hogy megnyugtattál!! :)
2010. dec. 6. 00:06
 7/7 anonim válasza:

9 nap szerintem se vészes, de ha estig nem áll már rendesen, én nem tudom .

Nekem 5-6 nap volt,de vészes változás nem volt :)

Mindenesetre,a drótos megoldást kérdezd meg, barátnőmnek már alapból ezt csinálták és nem kellett éjszakai :)

2010. dec. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!