Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor hogy legyen, mit...

Most akkor hogy legyen, mit csináljak a fogaimmal?

Figyelt kérdés
18 vagyok, rendesen ápolom a fogaim, napi 2-3szor mosom őket, rendszeresen járok ellenőrzésre is. Nem viszem túlzásba az édességek evését sem. Mégis megtörtént, h az első 2 fogam közül az egyikből letörött egy darabka. Vagyis igazábol ezt ugy képzeljétek el, hogy ugye van a fogam és a közepén van egy ilyen pici mélyedés-szerűség. Ráharaptam vmire vagy én nem tudom, egyik reggelre már igy ébredtem. Doki azt mondta, hogy meglehet csinálni, reszel belőle, vagy a másik módszer, h tesz hozzá (ehhez nem értek, hoyg van). Persze adódhat próbléma, ugyanis szerinte nagy rá az esély, h letörik belőle, bereped stb. Nem tudom, mihez kezdhetnék. Igazából félek, hogyha megcisnálja, utána ráharapok vmire és letörik mégjobban :S Ti mit tennétek az én helyemben?
2010. dec. 13. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném a fogorvosomat, hogy ha ez a saját foga lenne, a saját szájában, akkor mit tenne vele (ártól függetlenül), nem tudom, Te bízol-e ilyen szinten a fogdokidban.

25/L

2010. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem igazán, de sajnos nincs lehetőségem átjelentkezni másikhoz :S

az ár nem számit nekem, lényeg, h ne igy legyen, mert nem bírom, annyira mániámmá vált, szinte mindig azt gondolom, h mikor beszélek, mki ezt bámulja rajtam ...

2010. dec. 13. 21:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerű: kérj az ősöktől pénzt, menj el egy magánrendelőbe, ne az SZTK-ba. Az SZTK-s dokik amolyan hentesek, napi 100 ember, teljesen kivannak. A magándokik azért jóval nagyobb figyelmet fordítanak a betegekre.

Ettől függetlenül minden elismerésem az SZTK-s fogorvosoknak, de attól a megterheléstől bárki kikészülne. A kivételnek meg még nagyobb tisztelet.

2010. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is le van törve az egyik metszőfogamról egy kis darab és én magándokihoz járok, ott kérdeztem meg, hogy ki lehet-e pótolni. De ő is azt mondta, hogy egy idő után újra letörne.
2010. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fogak állapotára nagyon jó hatásu (természetesen hosszabbtávu szedés esetén )a kollagén nevű fehérje, ami biztositja, hogy a fogak, csontok, ne törjenek könnyen, mert rugalmasitja őket. Ugyanigy az izületekre, és a porcokra is ilyen hatással van. A kalcium gondoskodik a keménységről, a kollagén meg a rugalmasságról.Napi min. 1000mg kalcium, 5000mg kollagén megóv az ilyen jellegű problémáktól. irj, ha konkrétabb adatok kellenek.
2010. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!