Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 11 éves vagyok és elkezdett...

11 éves vagyok és elkezdett nőni a bölcsesség fogam és nagyon fáj a fogorvostól félek. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy bölcsességfog az :)

Amúgy fájdalomcsillapító. Ha nem válik be, vagy nem múlik el egy-két napon belül, akkor fogorvos...

2010. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de elképzelhető, hogy bölcsességfog. Amúgy egyátalán nem kell félni a fogorvosoktól és nagyon féltem, aztán az lett a vége, hogy már annak tanulok. Egyátalán nem olyanok mint régen, tényleg teljesen fájdalommentesen csinálnak mindent, egy csomó minden injekció nélkül is csinálható de ha kell szurit adni, akkor ha kéred, előtte spray-vel vagy zselével elérzésteleníti azt a helyet, ahová adja, úgyhogy még azt sem érzed. Nyugodtan menj el, ígérem nem fog fájni és utána büszke lehetsz magadra, hogy te jársz és szépek a fogaid.
2010. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy bölcsességfog-e, azt könnyű eldönteni: Ha a nyolcadik fog a sorban, akkor az. Bár ritka, hogy 11 évesen elkezdjen nőni, de elvileg lehetséges.

Én most vagyok 23, a négyből 3 bölcsességfogam már nagyon régen kinőtt, a negyedik viszont csak félig-meddig, és most nyáron kezdett el nagyon fájni. A fogorvos megállapította, hogy eléggé hátul van, és ha le is vágná róla az ínyt, valószínű hamar visszanőne és megint fájna, ezért foghúzást javasolt. Valami eperízű trutyival bekente az ínyemet (egyfajta gyengébb fájdalomcsillapító), aztán adott egy érzéstelenítő injekciót. Magát a foghúzást szinte nem is éreztem, szerintem az orvos jobban szenvedett mint én:)

Szóval ha pár napon belül nem múlik el, nyugodtan keresd fel.

2010. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

11 évesen annak az esélye, hogy a bölcsességfog nőjön kb. 0,0000001%. Szóval a hetes fogak lesznek azok.

Egyébként nem tudsz mit tenni otthon. Vagy vársz, hogy áttörje normálisan az ínyed és aztán nem fog fájni, vagy megkíméled magad 1-3 hét fájdalomtól, elmész fogorvoshoz, ő meg érzéstelenítés mellett pici rámetszést csinál az ínyedre, és nem fog többet fájni. Még szurit sem fogsz kapni, egy vattapamacsra tesz a doki egy spéci zselét, bekeni vele az ínyed és el is zsibbad néhány perc múlva.

2010. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat azóta is rettenetesen fáj...
2010. dec. 20. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!