Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettegek a fogorvostól, mit...

Rettegek a fogorvostól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
van 1 fogam ami régen be volt tömve de kiesett a tömés és a fogam oldalai letörtek. már 6 éve huzom ,halasztom hogy el mennyek megcsináltatni, de egyszerűen annyira félek hogy merek elmenni. nem olyan rég öcsém bent volt a szájsebészeten és én jobban féltem mint ő. én is bementem hogy megkérjem a dokit,hogy nézze meg a fogam. csak megnézte de majdnem elájultam....és mondta h ki kell húzni... igaz a lehet azért félek mert van 1 kiskori rossz emlékem foghúzással kapcsolatban. de hallottam olyanrol hogy van ilyen altató szerű dolog, hogy a fogorvos elaltatja a pácienst és amig a páciens szépen alszik ő rendbe rakja a fogakat.... nem tudom hogy itt magyar országon mennyire elterjedt,de nől a bölcsesség fogam és ettől a rossz fogamtol nem tud kibújni és iszonyatosan fáj.szóval el kell mennem a fogorvoshoz de nem tudom mit tegyek... kérlek segítsetek.
2011. okt. 24. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Magánfogászatban van lehetőség altatásos fogászatra, legalábbis láttam ilyen hirdetést. Én is hasonlóan féltem mint te. Igazából össze kell szedned csak a bátorságod és keresni egy megbízható fogorvost (érdeklődj az ismerőseid körében, hogy ki kit ajánl), és nem lesz az olyan vészes. Én is találtam most egy mérhetetlenül kedves, türelmes dokit, és azóta már nem is félek annyira ettől az egésztől, pedig előtte én is húztam-halasztotam a dolgot.
2011. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is rettegek a fogorvostól, de erőt kell venned magadon és el kell menned! Kérj időpontot hogy ne kelljen várnod, így kevesebbet "félsz". :) Aztán amikor már megkapod a szuri és zsibbadsz túl vagy a nehezén! :)

Sok sikert! :)

2011. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rettegtem a fogorvostól...

3 hónapja elhatároztam h tényleg bevállalom az állandó fogszabit. Találtunk nagyon kedves dokit, kértünk időopontot és elmentünk. Elmondta az orvos h csak úgy tudja rendbe rakni a fogaimat, ha kihúzza a két 4es fogat... Úúúristen.. Nem akartam elhinni..azt hittem ott a széken leszek rosszul, csak attól hogy ki kell húzni a fogamat. Aztán egy hét múlva visszmentünk hogy na akkor itt vagyok, húzza ki a fogam... Rettegtem.Remegett a lábam,izzadtam,fájt a hasam, minden bajom volt...

Beültem a székbe, befújta az ínyemet Lydocainnal, aztán az injekció... És amikor elkezdte húzogatni a fogamat a fogóval nem tudom h miért de teljesen megnyugodtam...Foggalmam sincs hogy miért... 2 perc sem volt és ki is jött a fogam. De egyszerűen teljes nyugalom költözött belém. Vszínű h felfogtam h ez az ember nem akar bántani, csak meggyógyítani. Az orvosok nem azért vannak hogy kínozzanak minket, meg h kikezdjenek velünk. Csupán azért, hogy ne szenvedjünk annyit...

Annyit tudnék neked mondani, hogy ne izgulj! Nem kell félni. Azért van az orvos hogy az egészségeden javítson. És amikor majd ott ülsz a fogorvosi székben, és még mindig nagyon izgulnál /ne legyen így!:)/ mondogasd magadba amiket az előbb leírtam... Én szurkolok Neked..:))

És bocsi ha nem éppen a kérdésre válaszoltam és ha hosszú lett egy kicsit..:D

2011. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: a székben már megfogsz könnyebbülni hogy végre ott vagy és lassan túl vagy rajta! :)

Aztán hősnek fogok érezni magad mint én szoktam! :D :P

2011. okt. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első alkalom a legnehezebb :) de hamar rájössz majd hogy nem is olyan vészes. Amúgy van egy direkt erre a célra alkalmazható homoepátiás szorongásoldó, nitricum argentu, nem biztos, hogy teljesen így írják :). Én gyökérkezelésre készülök, de az érzéstelenítőtől félek, hogy pánikroham tör majd rám az arclezsibbadástól o.O. Így lehet, hogy a fájdalom mellett döntök, ha megengedi a doki :)
2011. okt. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...de a félelmet nagyon nehéz legyőzni....de nagyon igyekszem hiszen muszáj :)
2011. okt. 26. 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudok ajánlani egy szuper Doktornőt,aki tényleg nagyon aranyos,és esélyed sincs félni:):
2011. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
merre felé találhato ez a szuper dokinő? mert én bács-kiskun megyében lakom :D
2011. okt. 28. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánba kell menni, ott mivel nyitod a tárcádat, az ő érdekük is, hogy normálisan viselkedjenek veled és ne okozzanak fölösleges fájdalmakat. Én a lábam nem teszem be sztk-os dokihoz. Nincs sok pénzem, de erre nem sajnálom.
2011. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dagón válasza:

Az altatásos fogászatnak két módját különböztetjük meg.

Az egyik az ún. éber szedáció, amikor tulajdonképpen nem alszol viszont egy gázt lélegzel be amitől módosult tudatállapotba kerülsz. Öntudatodnál maradsz, de nem fogsz félni, emelkedett kedélyállapotba kerülsz. Páciensek gyakran számolnak be arról, hogy nem is emlékeznek a beavatkozásra utána. Mivel öntudatodnál maradsz ennél a módszernél használnak ugyanúgy érzéstelenítőt mint hagyományosan.

A másik módszer a tulajdonképpeni altatás, gyógyszeres szedáció amit szakképzett aneszteziológus végez. Intravénásan gyógyeres keveréket kapsz amitől elalszol mint a bunda. Ezalatt a fogorvos megjavítja a fogaidat.

Ajánlom figyelmedbe a Fehér gyöngy Dental magánrendelőt.

Ott van mód altatásos kezelésre is. Az anesztezia náluk a legolcsóbb 20 00 Ft/óra.

Nem olcsó mulatság félni a fogorvostól, de minden megoldható :D

2011. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!