Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ha bölcsességfogam...

Mit tegyek ha bölcsességfogam nem akar kibújni?

Figyelt kérdés
Már vagy fél éve szenvedek az egyik bölcsességfogammal. Kinőtt egy kis rész belőle, de csak kinoz már hónapok óta. Amikor "próbálkozik" teljesen felpüffed, sőt a meltte lévő fogak is. Nem merek elmenni orvoshoz, nagyon félek! Nincs erre valami féle kenőcs, vagy akármi ami megkönnyiti a kijújását?
2008. jan. 20. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem ugyanez volt. A bölcsességfogak elég hosszú ideig nőnek. Elkezd nőni, majd abbamarad pár hónapra, és megint nő. Azért püffed fel, mert nincs helye kinőni. Ilyenkor a fogorvos csinál egy kis bemetszést, (ez egyáltalán nem fáj) így biztosítja a kinövését. Lehet,hogy ezt többször ismételni kell. Mindenképp keress fel egy fogorvost, csak ő tud segíteni. Nem kell tőlük félni, én fogorvos mellett dolgozom. :)És nem is olyan gonosz :)
2008. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok, de egy b. fogam még nem is nőtt ki, amik meg kinőttek nagy nehezen, azok is kb 45 fokban a szájfal felé, úgyhogy azok sincsenek már meg :-) Ha nagyon fáj, valami kímélő fájdalomcsillapító segíthet, ha nem vagy gyógyszerellenes.
2008. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
MINDENKÉPP MENJ EL FOGORVOSHOZ,CSINÁLTASS EGY PANORÁMARÖNTGENT,ÉNIS ÍGY JÁRTAM ELMENTEM MEGCSINÁLTATTAM ÉS MAJDNEM LEÜLTEM AZ EREDMÉNYTŐL,UGYANIS NINCS HELYE KINŐNIE A B.FOGAIMNAK,MIND MÁS IRÁNYBA NŐ,AZ EGYIKNÉL ÓRIÁSCISZTÁT ÁLLAPÍTOTTAK MEG,AMI EGYRE NŐ ÉS NŐ ÉS A CSONTOMAT "ESZI" TELJESEN ELVÉKONYÍTOTTA,MOST VÁROK A CSONTPÓTLÓ MŰTÉTRE,AMIVEL A "KIMART" (CISZTÁTÓL) A CSONTOMAT PÓTOLJÁK ,1 HÉT KÓRHÁZ,TELJES KIVIZSGÁLÁS,UGYHOGY AJÁNLOM,HOGY MINÉL ELŐBB MENJ ORVOSHOZ,HA NEM AKARSZ SZENVEDNI,MINT ÉN...SOK SZERENCSÉT
2008. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el fogászatra, onnan pedig valószínüleg szájsebészetre küldenek. Nekem az első b.fogam alatt egy gennygóc volt, szóval ki kellett húzni. Ma húzták a másodikat, mert nyomta volna össze a fogaim. Amúgy nem fáj maga a húzás. Olyan érzéstelenítőt kapsz, ami szinte csak a fogad érzésteleníti. Ma pl az arcom egyáltalán nem zsibbadt. Ha meg kimegy belőle a fájdalomcsillapító, akkor beveszel egy Advilt, és már nem is fáj. Nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik. Általában ki kell húzni ezeket a fogakat. Nem érdemes szenvedni vele hónapokig(évekig) mire kinő. Nem fér hozzá a fogkefe, úgyis elszuvasodna.

Sok sikert hozzá és kitartást!!

2008. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Sziasztok,ha nem tud,vagy nem akar kinőni a bölcsességfog, akkor fogászatra majd szájsebészetre kell menni. Nekem most műtötték ki a fogamat,és szeretném leirni megnyutatásként mindenkinek a tapasztalatomat, az interneten csak elrettentőül szolgálnak a cikkek!


Szóval nem kell aggódni, 3ampulla érzéstelenítőt kap az ember,jól beinjekciozzák,majd átkell menni a műtőbe,ott sapkát kapsz a cipődre és fejedre. aztán belekell ülni a székbe,olyan mint a fogászati szék. letakarnak ronggyal,meg a fejedet is egy olyannal aminek közepén luk van. az inyt felvágják,kiszabadítják a fogat, nem lehet érezni, utána jön a fúró,kellemes hangja van,azt se lehet érezni, aztán jönnek a fogók és egyéb célszerszámok,feszengetés jobbra balra azt ha kell még fúrás fúrnak,majd újra a fogók,és kint a fog! Semmit nem lehet érezni,kissé kellemetlen lehet a feszengetés,de nem fájdalmas. kb 3-4 óráig tart az érzéstelenítő hatása,utána azt tényleg jön a pokoli fájdalom,kataflán az mindenre gyógyír,ha hat utána már enni is van kedve az embernek,pépeset! :) Eddig ez a tapasztalat,azt holnap nem tudom hogy fogok kinézni!

2008. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Erzsike87 válasza:

Én is nagyon szenvedtem a bölcsesség fogaimmal. 2,5 héten keresztül gyógyszereken éltem, majd amikor beláttam, hogy kegyetlenül fáj elmentem dokihoz, és megcsinálták. Az én esetemben nemcsak azt, hanem a 7-es és a 6-ost is ki kellett húzni, mert szuvas lett a bölcsességfog miatt. Másik fogamat pedig csak kihúzták, és annyi volt.

Mindenképpen menj el doktorhoz, jobb ha túl vagy rajta. :)

2009. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!