Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan, hogyha sárgák...

Létezik olyan, hogyha sárgák a fogaim, de nem törődtem vele, és beépült?

Figyelt kérdés

Régebben nem mostam fogat, és ezért besárgult. Pár éve napi 1x

mostam fogat, de mostmár észhez tértem, és napi 2x mosok. Lehetséges, hogyha naponta többször mosok, akkor kifehéredik?(kb. mennyi idő lehet?) Vagy létezik olyan, hogy a sárga szín már beépült teljesen a fogamba? És ezek a fogfehérítő hatásosak (pl. iWhite), vagy maradjak a fogkrémnél?


2010. dec. 31. 01:05
 1/9 anonim válasza:
Szia nálam is ez a helyzet :) Hát igazából fogfehérítés segíthet rajtad vagy ami nem kerül pénzbe és még spórolsz is rajta nem iszol kólát akkor is 1-2 év mire látszik hogy fehéredik. Ezt tudom tanácsolni remélem segítettem szia :)
2010. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a kolát nem szeretem:) és amúgy nem is inkább az édessegektől stb-től sárgult ki, hanem azt hiszem a sok gyógyszertől.


meg ha jól tudom, hogyha áttetsző a metszőfogamnak a vége , akkor az kálcium hiány. Ezt sem értem, mert én imádom pl. a tejet, van úgy, hogy napi 3 litert is megiszok.


Ja és még gyerekkoromban egyetlen egy lyukas fogam se volt, most lett egy, 16/F... És ha jól tudom, csak pár éve (3-4) sargult be,tehát szerintem nem genetika.

2010. dec. 31. 01:27
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát ezekután kérdezem, hogy sikerülne kifehéríteni? és ha igen, milyen modszerrel?
2010. dec. 31. 01:29
 4/9 anonim ***** válasza:
ha normálisan rendszeresen mosol fogat kb 3 hónap elkel tünjön
2010. dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elmondok egy titkot: a zománc színtelen (azt látod, amikor átlátszó a fogad vége), az alatta levő dentin színe pedig genetikailag meghatározott (általában sárgás). Vagyis, ez olyan, mintha lenne egy üveglap a sárga csempe felett és te csak az üveglapot tudod súrolni.


De ez nem vonatkozik azokra az esetekre, amikor valamilyen felrakódás (pl. fogkő) színezi el a fogakat, mert az a zománcon van rajta, ergó le lehet szedni róla. De itt pedig az a rossz hírem, hogy csak fogorvos tudja leszedni, sima fogmosással nem lehet! Továbbá a lepedékbe tenyésznek a baktériumok, ezért sokszor átlyukasztják a lepedék alatt a zománcot.


Egy szó mint száz: csak fogorvos tud segíteni a problémádon.

2010. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:(


És ha fogorvos segít ezen, milyen módszerrel, meddig tart és persze hogy mennyibe kerül?


Olyan nincs, hogy "örökre" fehér marad ha megcsinálja?

2010. dec. 31. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogorvos tudja kifehéríteni.

Nos..az ár változó,amit én tudok Pesten,az 39.000Ft-tól egészen 120.000Ft-ig,de a határ a csillagos ég.

Először menj el a körzetihez,hogy nézze át az összes fogad,mert ha van lyukas,akkor azt be kell tömni!:)

2010. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérd meg a fogorvosodat először, hogy polírozza le a fogaidat Depurál pasztával. Ha ezután sem tetszik a színe, elgondolkodhatsz fogfehérítésen.
2010. dec. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, és az milyen? már mint hogy milyen szinű lenne, ha nekem nem tettszene? Pár árnyalattal fehérdne? És annak mennyi idő a tartóssága? És kerül valamennyibe is?
2011. jan. 1. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!