Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti ügyeleten erős...

Szájsebészeti ügyeleten erős fogfájás esetén mit csinálnak? A fogam nem olyan rossz hogy kihúzzák, hogyan enyhítik a fájdalmat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem nyáron rohadtul fájt. Három napja nem aludtam. Ki is húzták. Hiába hiszed, hogy nem annyira rossz, lehet hogy húzni fogják. De semmi gáz, mert az érzéstelenítő injekció se fáj. Nem szúrásnak érzed, hanem olyan, mintha "tolnák" a fogadat erősen, oldalról. Utána meg már tényleg nem érzed. Ha mindezen túl vagy, akkor cserszömörcés szájvízzel öblögess.
2011. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem félek a foghúzástól, nem az a baj, én nem szenvedek vele napokig, azt nem akarom, inkább elmegyek, csak nem akarom hogy kihúzzák mert egy apró luk van csak rajta, és ez még megmenthető, ha nem muszáj, nem akarom a hiányát mert annyira nem rossz.:D:D:D Ha rossz lenne, nem érdekelne.

Sajtos pogit sütöttem, és ráharaptam a sajtra ami belefúródott, ott történt a baj

2011. jan. 2. 23:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah, és köszönöm a gyors választ :)
2011. jan. 2. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés is szóba jöhet, ha vállalod.
2011. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom arról nem hallottam sok jót..

Akik voltak ilyenen, azoknak mind elrohadtak a fogai... rosszabb lett mint volt. És elég sok fájdalommal járt nekik. A jelenlegi fájdalmamat igyekszem csökkenteni, aztán majd betömetem.

2011. jan. 2. 23:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy ügyeleten csak húznak. Van olyan ügyeletes orvos, aki kitisztítja a fogat(ekkor enyhül a gyulladás), ad fájdalomcsillapítót és elküld a fogorvosodhoz. Én pl. ha kéri a beteg meg is csinálom a fogat(ez jellemzőbb), ugyanúgy, mintha rendes rendelésre jönne. Persze nem minden esetben csinálható meg azonnal, ideiglenes tömésről, gyökérkezelésről is lehet szó, attól függően, hogy milyen a fog. A foghúzás csak a végső eset.
2011. jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottál jót a gyökérkezelésről? Akkor most fogsz :) Úgy mentem a fogorvoshoz, hogy azt hittem, vége, de csak gyökérkezelte, és azóta is megvan. Nem fájt, azóta is megvan.
2011. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyökérkezeléssel, ha nem is örökre, de mindenesetre hosszú évekik megmenthető a fog.
2011. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!