Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » M húzták ki a bölcsesség...

M húzták ki a bölcsesség fogam, és kiment már az érzéstelenítő is, és annyira fáj hogy sírni tudnék. Ez normális?

Figyelt kérdés
már a 3. szem cataflant vagyok kénytelen bevenni. mit csináljak ?
2011. jan. 6. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

sajnos ez előfordul:(

Gondold el, nagyon meg lett bolygatva most azt a terület.

De ha nem akar múlni azért hívd fel a dokidat!

Jobbulást!!!!


22L

2011. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
rendben.. köszönöm a válaszod :( nagyon fáj :'(
2011. jan. 6. 17:19
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
én a bölcsesség fog kihúzatása után még egy hétig szenvedtem, jobban fájt a helye, mint amíg bent volt. Én kaptam rá antibiotikumot, az hamar kiviszi a gyulladást, remélem neked is írtak fel valamit, plusz szedtem rá fájdalomcsillapítót. Kegyetlen dolog tud lenni, legrosszabb ellenségemnek sem kívánom, bízom benne, hogy hamar túljutsz rajta
2011. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen írtak fel antibiotikumot is meg fájdalom csillapitót is .. de nem hat.. már a 3.at szedtem be , és kegyetlen :(
2011. jan. 6. 17:22
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
kitartás
2011. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Már előtte kellett volna bevenni egy Diclacot, de ezt kevesen tudják sajnos (műtétek előtt is szokás adni mint premedikációt, mert ha már fájdalomcsillapító hatás alatt történik a bevatakozás, akkor kevésbé lesz kellemetlen utána). A Cataflam diclofenacot tartalmaz, melynek 150mg a maximális megengedett napi dózisa - ne lépd túl, mert megeszi a gyomrodat. Ha nem elég önmagában a Cataflam, inkább más hatóanyaggal kombináld: pl. 3x1000mg (3x 2db 500mg-os tabletta) Algopyrint bevehetsz (ha nem vagy rá allergiás, és amúgy egészséges vagy).
2011. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

első vagyok

még ami szembe jutott, nekem a cataflan nem nagyon hatott sosem:(

A Donalgin viszont annál inkább, bár nem tudom, hogy antibiotikum mellett lehet-e szedni

2011. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tetris ***** válasza:
34%

A bölcsessségfog kihúzása után elég nagy seb marad, amit a szervezetednek be kell gyógyítani. Vszeg azért érzel még fájdalmat, mert a gyulladás még nem húzódott le. Az antibiotikum biztosan hatni fog, és a hatását is érezni fogod, de még kell neki egy kis idő.

Régebben én is jártam úgy, hogy nem akart lehúzódni a gyulladás a fogkihúzás helyéről, és akkor a szájsebészeten adtak valami kis bogyókákat, amiket naponta 3-szor bele kellett nyomnom a lukba. A nevére nem emlékszem, de nagyon jól hatott, már másnap jobban voltam.

A fogluk gyulladás orvosilag úgy hangzik, hogy "fogmeder gyulladás".

A Cataflam nekem se szokott használni. Azt is fontos megnézned, hogy milyen erősségűt vettél be. Mert ha a legenyhébbet, hát az alig hat jobban, mint egy C vitamin.

2011. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
keresd meg az akupresszúrás pontokat, amelyek a fogfájást csillapítják, vagy általános fájdalomcsillapító hatásúak. google. hajrá. és nagyon együtt érzek Veled.
2011. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

18:24!


Hatásos amúgy ez a módszer?

Nem ellenkezni akarok, csak kíváncsi vagyok, mert ha hatásos, akkor kifogom próbálni.

Bár nemrég lettek rendbe rakva a fogaim, de sosem lehet tudni:)

2011. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!