Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 éves fiam ínyén 2 gennyes...

8 éves fiam ínyén 2 gennyes hólyag van. Mitől lehet és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a tjfogai tetején vannak ezek a hólyagok. Vidd el őt fogászatra, hogy megnyissák a gyökércsatornát, hogy ürülni tudjon a genny.Te ne kezelgesd otthon!
2011. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vidd gyerekfogorvoshoz, be vannak gyulladva nekik azok a fogai, amik fölött ezek a hólyagok vannak.

Jól írta az első, meg kell nyitni a gyökércsatornát.

2011. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha az inyén van, akkor gondolom afta. Öblögessen Clorhexameddel. Kapsz a Tescoban is.

[link]

2011. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy gennyes hólyag. Az afta nem gennyes...
2011. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gennyes, akkor az biztosan nem afta. Mindenképpen vidd fogorvoshoz, mégpedig minél előbb. Ne kezeld otthon, mert még a maradó fogai is károsodhatnak.
2011. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 7. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is gyakran volt ilyen a szájában ennyi idős korában (mindent a szájába vett, ceruza, radír, nyalókák pálcikái, stb.)...


Én annakidején (10 éve) még a drogériában vettem szájöblögető folyadékot, ami fertőtlenítő és gyulladásgátló hatású...


Manapság már sokkal korszerűbb dolgok kaphatók :

- szájfertőtlenítő tabletták (pl. Mebucain, Coldrex)

- TantumVerde spray (ez finom ízű, gyulladáscsökkentő és szájfertőtlenítő) - gyógyszertárban kapható!


[link]


Javaslom, hogy a 60 ml-es spray-adagolósat vedd meg, ezt könnyen tudja a fiad is használni, utána majd a 150 ml-est vásárold, amiből utántölthető a szóróflakon, úgy gazdaságosabb.


Influenzás, torokfájós időszakban is nagy hasznát fogjátok venni, szerintem a legjobb gyulladt-torokgyógyítószer!

2011. jan. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Oxycort spray- Gyógyszertárban kapható Ez mindig bevált.
2011. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!