Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki, hogy 19 évesen kihúzzák...

Ciki, hogy 19 évesen kihúzzák a fogam?

Figyelt kérdés
Holnap megyek kihuzatni az egyik örlőfogam(csont). Ez gáz, hogy ennyi idősen már húznak? Evés közben fog zavarni?
2009. jan. 29. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A cikiség attól is függ, hogy miért húzzák ki.

Ha azért, mert nem mostad, és máris kirohadt, akkor szerintem ciki. Ha valami más oka van (tudom is én... nyomja a többi fogadat vagy valami ilyesmi), valami rajtad kívül álló, akkor már annyira nem. Eleinte biztos szokatlan lesz egyébként.

2009. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért húzzák ki mert nem ápolod a fogaid, akkor tényleg ciki. Nekem már 3 fogamat kihúzták, az egyiket két hete, pedig én is csak 19 vagyok. Hiába mosom őket, használok szájvizet, fogselymet, táplálkozok egészségesen, ezt örököltem. Az elején furcsa lesz, főleg mert a kaja belemegy a lyukba, ami a helyén van, de meg lehet szokni.
2009. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rohadt igen. De nem tudok mit csinálni, naponta kétszer mosom a fogamat, édességet, cukrot alig eszek, nem tudom mitől lehet:S Lehet ilyen fogakat örököltem
2009. jan. 29. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. Gyomorproblémád nincsen? Ha túl sok a gyomorsavad, és nem zár rendesen a gyomorszáj, akkor visszajöhet gyakran a sav, ami marja a fogakat. Nálam ez is probléma, és hiába szedek rá gyógyszert, nem igazán javul a helyzet. És a baktériumoknak pont az ilyen savas közeg kedvez. De ha nincs semmi gond a gyomroddal, és ápolod a fogaid, akkor tényleg csak a gének állnak a háttérben. Sajnos van ez így.
2009. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincsen gyomorpronlémám, vagyis nem tudok róla, hogy lenne! Hát, nem örülök neki:(

Azért köszi, hogy válaszoltál!

2009. jan. 29. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, hiába mosom rendesen, ezeket örököltem. Sajnos, nem lehet mit tenni...
2009. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem húzza ki:D

Azt mondta, hogy nem szeret fogat kihúzni, inkább megpróbál mindent megtenni érte, mert a fogbeültetés sokkal drágább mintha betömi+gyökér

2009. jan. 30. 16:36
 8/8 anonim válasza:
Én is ilyen fogakat örököltem sajnos :( Nekem 2 fogamat ki kellett húzni alul mert nyomta a leghátsó fogam és azt mondta a fogorvos hogy akadályozni fogja a bölcsesség fogat (ráadásul az egyik makk egészséges volt)
2009. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!