Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerinted Magyarország népessé...

Szerinted Magyarország népességének milyen állapotban van a fogazata?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rossz. Európában ebben is mi vagyunk a sereghajtók.
2011. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon rossz:((
2011. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Horribilis
2011. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elég sok helyen megfordulok.Ingázok Pest és vidék között.

De..szerintem borzalmas.

A borzasztó,hogy igen fiatalok fogazata is rossz.

2011. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerinted?

Miért kérdezted?

2011. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tetris ***** válasza:
A héten a buszra felszállt egy normál kinézetű középkorú férfi. Nem tudom milyen állapotban lehetett a fogazata, de a szájszaga betöltötte az egész buszt. Az ilyen nem is veszi észre magán, hogy mennyire bűzlik?
2011. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

katasztrófális.utolsónak,ő már nem érzi,megszokja

kérdező miért kérdezed?az enyém tökéletes állapotban van,fél évente járok fogorvoshoz 32 éves vagyok

2011. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szerintem 2 oldala van ennek a kérdésnek.

A közvetlen válaszom: nagyon rossz.

Okok:

1. Az életmód miatt; nagyon nem fogbarát életmódunk van. Most nem arra gondolok, hogy a felnőtt világban milyen rossz étkezési és fogápolási szokásaink vannak, hanem már az iskolás időszakra. Például 5. osztályosoktól kezdve nem biztosítunk a reggeli és ebéd után időt a fogmosásra. Ha meg is akarja tenni valaki, hol? Egy koszos mosdóban? E miatt szóltam az igazgatónak és kinevetett. Tehát már a felső tagozat alsó éveiben elég sokat teszünk azért, hogy a leendő felnőttekbe rossz szokásokat neveljünk és a jóról leszokjanak. Ez csak egy aprónak látszó példa, de engem nagyon zavar.


2. A másik probléma, hogy a lakosság jelentős része nem tudja megfizetni a fogorvost. Így a rossz fogakkal élnek, mert nincs annyi pénzük, hogy helyre tudják hozni. Kár, hogy ezzel nem lehet semmit sem kezdeni, míg az első pontban írtakkal lehetne, de ott meg hajlandóság nincs.

2011. jan. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam arra, hogy ugyanúgy látom-e, mint mások.Igen,ugyanezek a véleményeim.Járok rendesen fogorvoshoz,ha van gondom.De hozzá kell tennem,hogy most is kellene mennem egy tömés miatt,de 3 hónap múlvára adnának időpontot nekem,ahol lakom.Nem durva?(Borsodi vagyok)De ez nálunk nem ritka.Ha messzebbre mennék -20,30,40 km- akkor már az utazás is nem kevés Ft-ban.
2011. jan. 12. 07:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Sztem jobb a helyzet mint a briteknél
2011. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!