Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy letört elég...

Mennyire fáj egy letört elég nagy kráterű fog húzása?

Figyelt kérdés

Nem fáj,de tiszta genny, és alig lehet megfogni mert úgy le van törve és az inyem is be van dagadva pár hete!

Fél 2re megyek fogorvoshoz!

Szoritsatok!

22L


2011. jan. 20. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a fogorvos, annyit fogsz érezni, hogy beadja az érzéstelenítőt, a húzást nem fogod érzékelni.
2011. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kedden húztak pont egy ilyen fogat. Még a szurit sem éreztem, annyira ügyes a fogdokim. Ne félj!

30/N

2011. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rettegek!!!!!!!!!!
2011. jan. 20. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Már túlvagy rajta, de azért leírom nálam mi volt.


A jobb alsó nagyörlőim letörtek tövig:( Kaptam érzéstelenítőt és egy alkalommal kihúzta mindkét fogam úgy, hogy semmit nem éreztem belőle, pedig nagyon féltem, hogy hogy fogja meg a fogóval. De ilyen fogakhoz van spéci fogó:)


Mesélj, hogy zajlott a húzás? :)

2011. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A fogorvosom megint bebizonyitotta hogy alaptalan minden félelmem!!!!:)))))))))

Nem éreztem semmit, talán 3 percig voltam a székbe....

Utána kicsit fájt, de vettem be fájdalomcsillapitót és aránylag tök jól vagyok!

2 hét múlva majd megint megyek, most már családi kiséret nélkül!!!!:)

2011. jan. 20. 15:26
 6/8 anonim válasza:
77%
örülök hogy neked ilyen sikeres volt.elmesélem ha nem haragszol én hogy jártam.nekem is be volt gyulladva az ínyem,foghúzás előtt még gyulladás csökkentőt is kellett szednem/amúgy ez bölcsesség fog volt/,amennyire féltem annyira nem kellett volna,én szájsebészeten voltam és bár éreztem de nem fájt.ellenben mikor múlt az érzéstelenítő iszonyatos volt,nem vagyok egy bőgős típus,de annyira sírtam a fájdalomtól hogy az valami eszméletlen.arra napra szabit vettem ki a munka helyemen,másnap elmentem dolgozni,és harmadnap aztán rotty volt.az ágyból ki kelni nem tudtam,a gyulladás ráment mindenemre.konkrétan:torok és mandula gyulladás vegyítve arc és homloküreg gyulladással.a fejem 1 cm nem tudtam megemelni.úgyhogy tényleg örülök hogy te szerencsésebb voltál.
2011. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Juj de jó volt ezeket a pozitív tapasztalatokat olvasni :)))) Én holnap 2-re megyek kihúzatni a bal alsó 6-os fogamat, mert teljesen le van törve. El se tudtam képzelni, hogy azt hogy fogja a doki kihúzni, mert én konzultáció előtt biztos voltam benne, hogy feltárással fogja megoldani, mert másképp nem lehet. De nem tudtam, hogy van spéci fogó az ilyen fogakhoz. Jaj, már annyira szeretnék túl lenni rajta, évek óta halogatom a dolgot :/

Remélem én is jó élményekkel térek haza és nem lesz több 3 percnél nekem sem :)

24/N

2014. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, túléltem!!! :)

Leírom én is a tapasztalataimat. A bal alsó 6-os nagyörlő teljesen le volt törve már évek óta, de csak most szántam rá magam, hogy elmenjek orvoshoz. Nem fájt, csak pár havonta 1-2 napig, de nem szerettem volna nagyobb bajt.


Na és ma nagyon rettegtem. De az első injekció után valahogy megszűnt a félelmem, viszont egy érzéstelenítő nem hatott, mert nagyon fájt, amikor húzta. Kaptam még egy érzéstelenítőt, kb. 20 percet vártam, aztán pikk-pakk kiszedte a szájsebész doki a gyökeret. Igaz két részletben (két ágának a találkozásánál eltört, hallottam is a reccsenést), de sikerült és egy cseppet nem fájt, pedig be volt gyulladva!!!! Kb. 3 és fél órája mindennek és még nem ment ki az érzéstelenítő, nem is fáj.

Rakott a doki a lyukba valami gyógyszeres cuccot, ami gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, de bűn rossz íze és szaga van... péntek reggel szedi majd ki. Már alig várom.


24N

2014. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!