Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki fogínysorvadásra tud...

Valaki fogínysorvadásra tud valamilyen csodaszert?

Figyelt kérdés
Férjemnek elkezdett mozogni az egyik első foga.Rossz állapotban van az egész fogsor,fogorvoshoz nem megy el,de pénzünk sem lenne rá.Tudtok tanácsolni valamit,hogy milyen fogkrémet használjon,vagy mivel öblögessen?
2011. jan. 24. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a tévében a Parodontaxot nyomják nagyon. Anno még a Pro7-en vagy a Sat1-on is ment. Egy misét megér!
2011. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogínysorvadás általában (nem kizárólag) a helytelen fogmosás következménye. Nekem is van, hál istennek egyenlőre csak enyhe. Lehető legpuhább fogkefe, nem vízszintesen sikálni, hanem ínytől el.

A Paradontox nekem is segített. Corsodil szájöblítő is nagyon jó, nem tudom kapható -e Magyarországon.

Viszont ha már mozog a foga, nem sok jóra vall. De legalább a többit nem ártana megmenteni.

2011. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nev-nev-nev válasza:

2000 ota egy foghid van beultetve, hogy nehany metszofogam potolja. tudnek egy, s mast az inysorvadasrol, lezeres iny szovet eltavolitasrol, nomeg csontcisztarol...vannak tapasztalataim. Nekem legjobban eddig egy kombinalt higienias apolas jott be. lepesekben: 1) szajzuhany (kicsi "eles" sugarat lovello pulzalo vizpumpa szukito csorrel es viztartallyal-az enyem nem konnektorrol mukodik-magyaro-on talan a DM-ben kaphato???)

A viztartalyba tolthetsz langyos vizet+esetleg CORSODYL-t ami konnyen beszerezheto.Jol moss ki minden kis ureget, inymedret. Az enyem markaja WATERPIK, egy amerikai keszulek: google-on potyogd be, oral water jet, ott talalsz kepeket is.

2)Nekem elektromos fogkefem van. Oral-b sonic-ez fontos, ugyanis ez mar nem vonaglik a fogon es nem dorzsolgeti az inyt, hanem az egesz szad enyhen rezonal. Ez az egyik leg fontosabb; az iny verellatasat fokozod, ha ezzel a finoman zizego fogkefevel mosol fogat. A fogkremem egyszeru, en colgate-t hasznalok.

3)A harmadik, egy esetleges opcio. fogselymet hasznalok, ha szukseges.

Kerd ki egy fogorvos tanacsat/kezeleset, es aztan alaposan tisztitsd a fogad a fentiek szerint. Sok sikert!

2011. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

SZTK fogorvos ingyen van. Jobb, mint a semmi.

Az itt felsorolt fogkrémek és szájvizek sem olcsók. Sajnos az ápolt fogsor áldozatokkal jár.

2011. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!