Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van a nyelvemmel?

Mi van a nyelvemmel?

Figyelt kérdés

Nőtt egy kis csomó a szájpadlásomon, és gondoltam megnézem. Amikor kinyitottam a szám és belevilágítottam azt láttam, hogy a nyelvem hátsó része teljesen fehér (nem étel, mert le sem jön). És szintén a nyelvemen elöl kis piros pöttyök vannak. Mi a lehet ez? Eléggé megijedtem amikor megláttam. Köszönöm a válaszokat.


19/F


2011. febr. 1. 14:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem még jobban. Szóval hátul tiszta fehér, mintha vastagon le lenne rakódna valami, és ilyen piros pöttyök vannak ott is, és mellé ilyen 1-2 nagyobb piros csomó is van rajta. Elöl meg ugye a kis piros pöttyök.

Nem fáj meg semmi ilyen, de hihetetlenül undorító...

2011. febr. 1. 15:01
 2/6 A kérdező kommentje:
Még azzal kiegészíteném, hogy egyfolytában remeg a nyelvem (mint ahogy az ember keze szokott), meg így rángatózik. Ezt se érzem, csak most vettem észre.
2011. febr. 1. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Allergia esetleg vagy megégetted valami kajával a fehér hátul az valoszinű lepedék.Kicsi fájo fehér pötty szokott lenni ha izlelöbimbo bedurran,de azt irod nem fáj.A dokim azt mondta h a nyelv sokat elárul az emberröl akár betegséget is.

[link]

Szerintem ha annyira furának látod akkor menj el a dokidhoz és mutazsd meg neki.

2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"letörölhető elváltozás"

Igen, csak ez nem jön le...

2011. febr. 1. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A feher lepedekkel boritott nyelv tulzottan lugos allapotott arul el, mely hidegerzessel, rossz emesztessel, az emesztorendszer vagy a tudok belso vertolulasaval kapcsolatos.

A reszketo nyelv az idegrendszer altalanos gyengesegerol arulkodik.

Orvosi kivizsgalas fogja kideriteni az igazi okot!

2011. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen... A remegés az mennyire erős? Mert a nyelv izeg-mozog, szinte lehetetlen nyitott szájjal mozdulatlanul tartani.


Amúgy a fehérség meg lehet állítólag Candida miatt, vagy ún. térképnyelv (guglizz rá), vagy gyomorbántalmak, vagy rossz fog...


Ha van valami fejlemény, írj már ide, kérlek!

2011. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!