Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pénteken kihúzták a bölcsesség...

Pénteken kihúzták a bölcsességfogam. Nem fáj meg semmi, de most ha odanyúlok a nyelvemmel rossz íze van, büdös:S mitől lehet ez? és mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ma még csak hétfő van, sajnos ez így teljesen természetes. Nem sokmindent tehetsz, türelmesen várni kell, amíg az alvadt vérömleny lassacskán felszívódik. Öblögetni nem célszerű, mert újra vérezhet.


"Mit tegyen a bölcsességfog eltávolítása után?


* jegelje a műtéti területet az ott kialakult duzzanat csökkentése érdekében

* ne mossa ki a sebben található barna színű, kocsonyás anyagot, mert ez segíti elő a fájdalom csökkenését és problémamentes sebgyógyulást

* ameddig az érzéstelenítő hatása tart, ne egyen és ne igyon

* a műtét napján ne használjon szívószálat, ne köpjön és ne öblögessen intenzíven

* a műtét után egy napig ne igyon kávét és teát, ne fogyasszon alkoholt, ne dohányozzon és ne egyen csípős, fűszeres ételeket

* a műtétet követő héten kerülje a sör, a nyers tej, a kefir és a joghurt fogyasztását

"

2011. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát az nagyon fasza, én ittam meg kicsit ettem is még mielőtt teljesen kiment vna az érzéstelenítő hatása....teát is ittam, elvileg az nem rossz,sőr fűszeres kaját is ettem, nekem ilyeneket az orvos nem mondott h nem lehet
2011. márc. 7. 21:06
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát természetes h kellemetlen ízű ott?:S nem akarom h elrohadjon ott:DD
2011. márc. 7. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodt lehetsz, el fog múlni, csak kell egy kis türelem. Nem rohad ott semmi, a lukat kitöltő alvadt vérömleny a rossz szagú, de el fog lassacskán múlni. A bölcs. fog helye picit lassabban gyógyul, ez van.
2011. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnyugtattál:)
2011. márc. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!