Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájt a fogkőeltávolítás?

Mennyire fájt a fogkőeltávolítás?

Figyelt kérdés
Amikor első két alkalommal szedték le a fogköveimet nem volt semmi baj,nem fájt!Utolsó előtti alkalommal nagyon fájt,állandóan belenyilalt,akaratlanul is elkaptam a fejem,abba is hagyták nem fejezték be! Most utoljára kaptam érzéstelenítő injekciót is de egy két helyen borzasztóan fájt! Egy órán ár csinálta az alsó fogsoromat de alig vártam,hogy befejezze!
2011. febr. 3. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mit csinálhattak egy órán át, nekem 10 percig szokott tartani és nem szokott fájni.
2011. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem 5-6 perc volt, és nem fájt, csak kicsit kellemetlen volt
2011. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is fájt,én sem ezt vártam egy fogkőeltávolítástól.És nem is lett normális a fogam felülete,nem olyan sima lett,mint a fogzománc,kifejezetten érdes és zavaró
2011. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tartott kb. fél órát... alaposan megcsinálta. Érzékeny volt, de én amúgy is hisztis vagyok a fogorvosnál :P
2011. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez 2 dologtól függ a fájdalom mértéke:


Egyik:


1) Milyen módszerrel végzi a fogkő eltávolítást a doki:


Ha kézi, azaz manuális (kaparásos) módszerrel végzi a doki, akkor lehet nagyon kellemetlen is, viszont ha, korszerű eszközökkel csinálja, pl ultrahangos fogkő eltávolítás, az teljesen fájdalommentes, legalábbis nekem nem kellett egyikre sem érzéstelenítő, sőt még a fúráshoz sem kellett, de ez attól is függ, hogy mekkora a lyuk a fogon.


Másik:


2) Mennyi fogkő van a fogadon:


Ha sok fogköved van, akkor értelemszerűen jobban fáj majd, és több ideig is tart az eltávolítás. Ha viszont kecés a fogköved, akkor kevésbé kellemetlen, és rövidebb ideig tart a kezelés.


24/N

2011. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz az ultrahangos fogkő eltávolításról:


[link]

2011. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ultrahangos fogkő eltávolításom volt,mégis nagyon fájt! (igaz,hogy nem gyakorlott fogorvos csinálta hanem még tanuló volt,bár nem tudom,hogy ez számít-e)
2011. febr. 8. 17:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, az is számít, hogy mennyire ügyes és gyakorlott a fogorvos. Akkor ezek szerint ez volt a probléma, hogy még több tapasztalatra van szüksége...de majd idővel belejön...


24/N

2011. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kész ki kell öblítened a szádat. Akkor kissé sok vért köphetsz, de ez a játék része. Én élvezem, ahogy dolgoznak a számban, utána nem lesz duzzadt az ínyed és tiszta a fogaid tövénél is. :) Megéri. Én 3 havonta csináltatom.
2011. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 madmax67 válasza:

Sziasztok! Most jöttem ki a dokitól...Ultrahangos fogkőeltávolítás....Kát 20 éve nem voltam,akkor még kaparászták....


Először is :fáj! :-)

Alsó 8 foggal 25 perc alatt végzett.Vannak érzékenyebb fogak,ott a fájdalom erős...kérhetsz csillapítót...én nem kértem...

Megjegyzem a féjdalom rövid 1-2 másodperces és nem tartós.

2013. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!