Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valóban veszélyes az egészségr...

Valóban veszélyes az egészségre nézve az amalgámtömés?

Figyelt kérdés

Ma egy tesztet töltöttem ki egy természetgyógyász újságban, ami arról szólt, hogy mennyire vagyunk egészségesek, és közte volt egy olyan kérdés is, hogy hány amalgámtömés van a szánkban. Nekem 1 db amalgámtömésem van, és ez 2004 január óta van! Már régebben is gondolkoztam azon, hogy ki kéne cseréltetni ezt a tömésemet sima fehér tömésre, olyanra, mint amilyen a többi tömésem is. Csak még nem tudom, hogy valóban lenne-e értelme kicseréltetni, hogy megéri-e ez.. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek erről mi a véleményetek... A válaszokat előre is köszönöm.


24/N


2011. febr. 8. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia !


Ez örök téma igen.

Van olyan fogdoki, aki szerint egyáltalán nem ártalmas, mások szerint érdemes kicseréltetni.

Saját tapasztalatom: A kicseréltetett töméseim (amik fehérek voltak, tehát nem amalgám) sorra potyogtak ki,tömethettem ujra.

Egy amalgámom van, azt elbírom. A hátsó fogakra érdemesebb,de míg nem találnak ki olyan erős és tartós tömést, lehet járni dokihoz sűrűn.

A frontfogakra érdemes fehéret tetetni,mert esztétikusabb.

Ha amúgy nem vagy rá allergiás vagy érzékeny, szerintem ne cseréltesd ki, pláne ha csak egy van. Az még elfér.

2011. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A természetgyógyász újságban elmehetnek a fenébe!Miért kell az embereket hülyíteni a hozzánemértésükkel?
2011. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az első válaszolónak!

Nekem a bal fölső 5-ös fogamon van amalgámtömés.

Végül is nincs semmi komolyabb problémám vele, csak időnként érzékeny, de ha akkor megmosom, utána már minden rendben van vele. Lehet, hogy akkor így mégse cseréltetem ki, köszi!


Második válaszolónak:

A természetgyógyász magazinok nem minden esetben hülyítik az embert, szoktak benne lenni jó dolgok is, csak ki kell szűrni mi a jó, de akkor így gondolom, hogy te is amellett vagy, hogy maradhat az amalgámtömés. :)

2011. febr. 8. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban vannak viták, amiket az okoz, hogy az amalgám egy higanyötvözet, és a higany mérgező, legalábbis elemi formában. Az, hogy a tömésből kiszivárog-e, az a vita tárgya.

További gond, hogy az amalgámtömés eltávolításakor több higany kerül a szervezetünkbe, mintha békén hagynánk.


Itt egy jó, angol nyelvű cikk

[link]

2011. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!