Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogat kihúz a fogorvo...

Gyulladt fogat kihúz a fogorvos? Várjam meg míg lemegy a gyulladás?

Figyelt kérdés
Már egy ideje be van gyulladva a fogam. Várjak míg lemegy a gyulladás végre, vagy a fogorvos segít rajta, ha igen hogyan? Ki kellene húzni, de azt mondják gyuladt fogra hiába adnak dupla érzéstelenítőt, nem biztos, hogy érzésteleníti.
2011. febr. 8. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
gyulladt foggal fogorvoshoz kell menni mert ha betokosodik a góc akkor később még hajhullástól elkezdve minden francot tud okozni aztán lehet keresni az okát! körbeinjekciózzák, többször kis szúrás és semmit nem érzel, ez 1000%. ha igen kell kérni még, nem fogják megtagadni. Lehet egy gyökérkezeléssel meg lehet menteni, az orvosok azon vannak, hogy élő fogat meg mentsenek
2011. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden irányba injekciózott, de olyan fájdalmat még nem sűrűn éltem. Sajnos gyulladt területen hiába injekcióz.
2011. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem kapsz gyulladasgatlot, akkor magatol nem fog elmulni a gyulladas, viszont a hajad az kifog hulni kozben, es meg sok mas tunetet is okozhat, tehat minnel elobb menj el orvoshoz.
2011. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor rossz az orvos!!!! ajánlhatok egy klinikát a XII-ben
2011. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Gondolkodj picit... most be van gyulladva és gondolom fáj is. Fogmosás is kellemetlen lehet. Kb 1-2 perc és kihúzza, mindegy mennyire fáj, de csak addig fáj, utána nem. Én már sajnos többször(3×) belementem ebbe és sokkal jobb! :)

Lehet ha nem így döntök, még azóta is itt szenvednék vele. :S :)

Bátorság!

2011. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyulladt fogat nem húz ki egyetlen orvos sem, mert nem húzhat! Súlyos hiba, és nagyon komoly következményei lehetnek. Gyulladt fogra ad speciális szájüregi antibiotikumot, és ha lement a gyulladás, akkor lehet bármit is kezdeni a foggal.
2011. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem gyulladt, hogy komoly gond legyen belőle, nem is fáj annyira. Már éltem át többször is hasonlót. Eddig elmúlt hamar. Egyébként nem megmenthető, mindenképpen ki kell húzni. Nem tudom mi legyen, mert itt is írnak olyat, hogy valakinek hat gyulladt fogra az érzéstelenítő van akinek meg nem. Nem lenne jó, ha menet közben derülne ki... Egyébként ha nem körzeti orvosnál van az ember, hanem választok egyet, mennyi átlagosan egy foghúzás díja?
2011. febr. 8. 18:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy antibiotikummal mi lett volna, de eddig úgy láttam, hogy más kerületekből is sokan bepróbálkoztak nála és jónak tűnt. Úgy tűnik, tévedtem. Komolyan el kéne végeznem már az orvosit, mert hihetetlen, hogy mindig kifogom a rossz orvosokat. :(
2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
külső kerületekben 5-ért húznak
2011. febr. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem, be volt gyulladva a felső fogam (te egy baleset miatt meg is tört). Egy hétig fájt iszonyatosan fogam. de úgy hogy egyszer iszonyatosan fájt,elmúlt és aztán elment orvoshoz. aki írt egy Dalacin nevű gyulladás gátló gyógyszert ki. beszedtem. Két nap múlva ki húzta a fogam. de iszonyatosan megszenvedett vele. De én is! mert a fog gyökere szétálló volt az inyembe és tekergettet rajta legalább 5-t mire sikerült meg lazitani.
2011. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!