Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni a fogorvosnak? Ez is százalékos összeg, tehát amennyit fizettem a kezelésekért, annak egy bizonyos hányadát kéne adnom?

Figyelt kérdés

Mindenképp szeretnék adni, nagyon elégedett vagyok a fogdokimmal. :)

Magánrendelés, tehát eleve megkérik az árát, de mégis adnék. Szerintetek mennyit kéne?

Jó az úgy, ha egy borítékot adok, és mondom, hogy természetesen a nővérkének is köszönöm stb., stb., vagy az asszisztensnek külön szokás adni?


2011. febr. 9. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha tényleg elégett vagy, akkor 10%.
2011. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Az asszisztensnőnek külön add oda. Szerintem a fogorvosnak magánrendelőben nem kell pénzt adni. Valami kis ajándéknak azonban biztosan örülni fog. Az asszisztensnő az más! Ő, ha kap egy ezrest, annak is örülni fog. A fogorvos a 3- szorosát kéri a betegtől egy korona elkészítésénél, amit a fogtechnikus kér tőle.Tehát ő meg van fizetve.
2011. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Éljen a hálapénz! :S

Ha ennyire tele vagy, miért nem adod olyannak, aki rászorul a pénzre? Több százezren élnek hihetetlenül rossz körülmények közt Mo.-on és te inkább kiszórod a pénzt az ablakon, ahelyett, hogy támogatnál mondjuk egy nehéz sorsú kisgyereket? Gratulálok

2011. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:
100%
Szerintem se kéne hálapénzt adni. Megcsinálta a fogaidat, kifizetted az árát. Többel nem tartozol. Ha meg annyira elégedett vagy a teljesítményével, hát valami kis ajándék talán elfogadhatóbb lenne. (kávé, ital, ilyesmi)
2011. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva, hogy a magánrendelőben hálapénzt fizessek. A kezelés árában minden benne van.
2011. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt mondta az egyik egészségügyben dolgozó ismerősöm is, hogy magánrendelésen nem szoktak hálapénzt adni, szóval már meg is van a válasz.
2011. febr. 9. 20:28
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. febr. 9. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 ezerért húzta ki a fogamat. Tökéletes fogorvos. Ajánlani tudom. Hálapénzt nem adok, minek? Az a dolga hogy megcsinálja a fogamat. És én megfizettem.
2011. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az asszisztensnőnek azért adhatsz pénzt, ő nincs túlfizetve. 5-600 ft-ért dolgozik óránként.
2011. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

rendben, az asszisztensnőnek fogok majd adni! :)

különben feltettem a házipatika.com oldalon is ezt a kérdést egy fogorvosnak, a következő volt a válasza:


A magánrendelőben az árak úgy vannak megszabva, hogy az fedezze a kiadásokat és egy tisztességes haszon is legyen rajta. Ezután természetesen nem kell hálapénzt adni! Ha az asszisztensnőnek adna, mert kedves volt, neki lehet pár ezer Ft-ot adni, ha gondolja.


Nekem saját magánrendelőm van, nem is fogadok el hálapénzt, minden kezelésnek megvan ára, azért annyi, mert az elég. Ha az asszisztensnő kap, az más dolog.


azért remélem, magánrendelésen nem 5-600 Ft-ért dolgoznak az asszisztensek. :S

2011. febr. 11. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!