Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon durva lesz a bölcsesség...

Nagyon durva lesz a bölcsességfog műtét? Sajnos fekve helyezkedik el, az ínyem alatt :S

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szájsebésztől, nagyon fog majd fájni? Mennyi idő alatt jövök helyre a műtét után? A suliból nem szeretnék hiányozni emiatt. Ha valakinek van tapasztalata, írjon légyszi! Köszi előre is!
2011. febr. 10. 07:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fog fájni, érzéstelenítenek. Kellemetlen lehet, ahogy vésnek, mert érzed az állkapcsodban. Utána fog fájni, mikor kimegy az érzéstelenítő, ezért szerezzél be erős fájdalomcsillapítót, pl. Cataflam (a fogorvos is felírhatja). Jó, ha valaki elkísér.
2011. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

készülj rá lélekben, mert nem könnyű menet. a műtét legrosszabb esetben is 15 perc max. nagyon erős fájdalomcsillapítót szerezz, a legjobb ha kettő fajtát, ergo két különböző hatóanyagút! ez azért jó, mert tudod váltogatni és egymást fedve szedni. a szájzárat tessék tornáztatni, sok vizes alapú fagyi ajánlott:) jegelni kell pár napig, és ami nekem nagyon bevált az a bioptron lámpa. ha van lehetőséged lámpázni, hajrá, mert engem rendberakott. ezüstkolloid oldattal kicsit öblögetsz, az is hasznos. egy hét pihenés, szóval suli felejtős pár napig. nekem 2 hét volt mire nem fájt semmi és rendesen nyílott a szám.

remélem segítettem, és sok kitartást kívánok!

2011. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megpróbálom kihúzni a tavaszi szünetig!
2011. febr. 11. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!