Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét - zsibbadá...

Bölcsességfog műtét - zsibbadás - de meddig?

Figyelt kérdés

Hello!


Két hete műtötték ki a bal alsó bölcsességfogam. Ami azt illeti elég durva műtét volt, fél órásra tervezték, de másfél óra lett belőle, mert a fog helyezkedése és a vékony állkapcsom miatt (annyira nem dolgozhatott az orvos erősen, mert eltörte volna) adódtak komplikációk. Végül 8 varrattal jöttem el.


A kérdésem a következő: akinek már volt bölcsességfog műtétje, vagy csak simán húzták már ki bfogát, az írja már meg légyszíves, hogy neki meddig zsibbadt a szája és hol?

Mert én nagyon félek attól, hogy ez így marad, habár az orvos szerint (aki nem mellesleg szerintem kb egy zseni) idegpálya nem sérült. Ettől függetlenül még mindig nem érzem bal oldalon az ajkamat és az állam egy részét. Ha iszok és vizes marad, azt sem.

Csak állandó bizsergést, zsibbadást meg olykor viszketést érzek.


Tapasztalatok? Kérlek nyugtassatok meg! Előre is Köszönöm a válaszokat!


Üdv


2011. aug. 27. 09:23
 1/8 A kérdező kommentje:
*jobb alsó, bocsánat, még reggel van...
2011. aug. 27. 09:24
 2/8 A kérdező kommentje:
*ja és a jobb oldalon van mindez, bocsánat a tévedésért... de a lényeg hogy értitek a kérdést, na:)
2011. aug. 27. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínűleg műtét közben megnyomodott az ideg, ez nem sérülést jelent. Ha csak nyomodott, akkor el fog múlni magától is, de érdemes rá B vitamint szedni, mert ez segíti az ideget rendes működését. Egy kis csomag elég belőle. Ha ettől nem múlik el, akkor viszont sérült is az ideg, és akkor maradandó is lehet. De ne agodj, ha az orvosod azt mondta nem sérült, akkor biztosan így van!!

2011. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Hála Istennek azóta kicsit már javult a zsibbadás, már érzem a számat! :) Még nem tökéletes, de remélem jó úton halad hozzá:) Eléggé féltem, hogy maradandó lesz... viszont a B-vitamin is megy, biztos az is jó neki; szép lassan, de csak meggyógyul..:)

Köszi még egyszer, hogy írtál!:)

2011. aug. 31. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazán örülök, hogy tudtam segíteni, és, hogy javul az állapotod! :D
2011. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik dokinál voltál?
2013. dec. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia! nekem most ugyanez a problémám, csak bal oldalon. kérlek, írd meg, hogy neked mennyi idő volt, amíg helyrejött!! köszi :)
2014. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 picihasim válasza:
Sajnos velem is ez történt:( nálatok elmúlt?
ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!