Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogröntgen képen mit jelent a...

Fogröntgen képen mit jelent a zöld kis "placsni"? Ahol elvileg a lyuk van, ott egy zöld kis "piszok" látható, olyan, mintha tűvel szúrtak volna oda (dudorodik) és a tűszúrás körül zöld festék.

Figyelt kérdés

Sosem voltam még azelőtt fogröntgenen, és érdekel. Magából a képből semmit nem tudok leolvasni, csak meglepődtem, hogy nem egyenesen állnak a gyökerek :D csak nem tudom mire vélni a zöld kis foltocskát.

Köszi


2011. febr. 12. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Zöld foltocska? Sosem láttam még színes röntgenképet, csakis fekete-fehéret.

Nem tudod feltölteni a röntgent?

2011. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudom feltölteni.

Fekete-fehér ez is, csak van rajta egy zöld folt, lehet, hogy nedvességet kapott? amiatt? nem tudom, és igazából azt sem tudom, mit kell rajta nézni, csak azt érzem, hogy ott szuvas a fogam, ahol az a kis zöld akármi van, ebből gondoltam, hogy esetleg összefüggés lehet...

2011. febr. 12. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor valami gond volt az előhívással, nincs összefüggésben. :)
2011. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Bár ezt gondolom ők is látták, mondhatták volna, hogy ez így értékelhetetlen... na most már mindegy, egyébként sem volt szimpatikus a hölgy, aki a röntgent készítette... köszönöm a válaszaidat.
2011. febr. 12. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, a doki még attól látni fogja, hacsak nem rontották el nagyon.
2011. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látta. Mármint amit nem látott, annak nem a zöld paca volt az oka:) de köszönöm, hogy megnyugtattál.

S olyan van szerinted, hogy az összes létező fogam approximálisan szuvasodik? Mert vagy egy fogamnak sincs baja, vagy mindnek van... de amivel mentem, azt megfúrta és volt egy apró lyuk, amire kaptam ideiglenes tömést, s azt mondta, akkor sem veswzélyes a dolog, ha a többinek is ilyen problémája van. Csak számomra tűnik ijesztőnek, hogy annak ellenére kell fúrni és tömni a fogaimat, hogy rendszeresen járok kontrollra és minden alkalommal elájul, hogy milyen szép fogaim vannak? S ha a múltkor nem célzok a fogröntgenre, akkor ki sem derül és élek tovább abban a hitben, hogy gyönyörű egészséges fogaim vannak... ettől függetlenül nagyon szeretem ezt a fogorvost, csak ma csalódtam egy kicsit.

2011. febr. 14. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos lehetséges... különösen akkor, ha nem használsz fogselymet.

De ha ez megnyugtat valamennyire, akkor szerencséd van, mert gyakran előfordul, hogy csak úgy "pikk-pakk" eltűnik egy ép fog. Tehát külsőleg épnek tűnik, de közben a fogközöknél annyira "beásta" magát a szuvasodás, hogy belülről az egész fogban üreg van már, és egyszer csak beomlik a fog.

Mit mond a dokid, mindet tömni kell? Mert ha még nem vészesek a szuvasodások, akkor kezdj el fogselymezni, használj szájvizet és kordában tarthatod a dolgot.

Persze néha-néha egy kontroll röntgen nem fog ártani.

2011. febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De hát én eddig is használtam fogselymet is és szájvizet is, és félévente-évente járok kontrollra. Úgy tűnik, a dokit nem érdeklik a fogaim, vagy csak hétfőn nagyon sz.r napja volt (eddig imádtam őt és a leglelkiismeretesebb orvosnak tartottam, de hétfőn úgy nézett ki, próbálja hárítani a felelősséget, mert ugyanezzel a foggal már novemberben is felkerestem, és akkor rámförmedt, hogy itt nem látni semmit, még csak röntgenre sem küldött... s most sem küldött volna magától). Persze nem segít a problémán, ha itt panaszkodok, csak dühös vagyok, hogy megtörténik ez annak ellenére, hogy figyelek a fogaimra és járok kontrollra is. Remélem nem lesz gáz a többi fogammal és ezzel sem, nagyon szomorú és csalódott lennék. Egyébként nem mondta, hogy a többi fogammal mi legyen, még csak panoráma röntgenre sem küldött el (vagy magamtól kellene mennem?). Most abban a fázisban vagyok, hogy elkezdtem magán fogorvost keresni, de hogy őszinte legyek, nem tudom, mi lenne a jó megoldás. Vagy illik hálapénzt adni az körzeti fogorvosomnak? Ez lenne a megoldás?

Köszönöm, hogy ilyen lelkesen válaszolgatsz :)

2011. febr. 15. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!