Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van fogunk? Miért kell...

Miért van fogunk? Miért kell ennyit szenvedni vele?

Figyelt kérdés
Tudom ,h hülyén hangzik de akkor is...még nem vagyok 20 sem és annyi gond van /volt a fogaimmal..és nagyon sok ismerősöm így van ezzel...miért nem lehet fogak nélkül születni? Mindenki rakatna be műfogat és cső ..nem fájna sohaa..nem kéne kalapálni meg összetörni gyökérkezelni..brr
2011. febr. 15. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát mert az evolúció anno nem tudta, hogy az emberek feltalálják a fogszabályozást, a műfogakat meg stb...

Azért vannak fogaink, hogy össze tudjuk rágni a táplálékot.

Bár gondolom inkább költői kérdés volt.

2011. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen:) csak ez a sok szenvedés..már akinek rosszak a fogai :D
2011. febr. 15. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is ha nagyobb összeghez jutnék az lenne az első hogy lecserélem az összes fogam :S
2011. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam,sokkal egyszerűbb,és olcsóbb is lenne lecserélni,mint 40 évig szenvedni,meg fizetni a kezeléseket,a drága fogkefékről,fogkrémekről,és szájvizekről meg még nem is beszélve....


(Cukorbeteg nagyapám jut eszembe,akinek egy ideje egymás után amputálták a lábujjait.Megkérdezte a dokit az 5. műtét után,hogy nem lehetne-e az egészséges lábujjait is levenni,akkor legalább egyszerre csináltatna ortopéd cipőt,és nem kerülne annyiba,sem nekik a műtétek,sem neki a cipők.Rémes,de igaza volt.)

2011. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem kérdéses, hogy miért van fogunk. Sokkal inkább az, hogy miért nem tartanak egy életen át?! A helytelen táplálkozáshoz köze van, de nem mindenkinél. Ez is egyénfüggő.
2011. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egyénfüggő. Én itt vagyok 34 évesen egyetlen gyökértömés és foghúzás nélkül. Bár hamarosan kinéz egy kis bölcsességfog műtét. :)


Az a helyzet hogy egy műfog sem tart örökké. Tisztán tartani azt is kell, ráadásul egy teljes fogcser igen drasztikus beavatkozás. Szóval én elvagyok így is.

2011. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj, 20-as fölött már nem romlik olyan könnyen, szóval a nehezén túlvagy.
2011. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jaj de jó h 34 évesen ilyen jó állapotban vannak a fogaid,na nekem addigra tuti koronám lesz :D Bazi drága egy tömés is .Én magándokinál csináltattam a fogaimat és drága ..több tízezret odahordtam..De legalább már nem félek a fogdokitól:)
2011. febr. 16. 00:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Goethe írta, hogy amikor nőnek is fáj és amikor elveszítjük akkor is fáj. Nem pontos az idézet, de ez a lényeg. A lányom általánosban volt utoljára fogorvosnál, most majdnem 30 éves és nem fájnak a fogai nincs fogvesztése. A volt párom is elég ritkán látogatja fogdoktor barátját. Én két éve voltam, egy fogamat dikicselte, ráment a vizitdíj.
2011. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!