Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sebészeti úton el kell távolít...

Sebészeti úton el kell távolítani mindkét alsó bölcsességfogamat. Azt javasolták, hogy jobb ha altatásban végeztetem, mert akkor egyszerre kiveszik mindkettőt és nem kell még1szer, , szenvedni''. Jobb mindkettőt 1szerre?

Figyelt kérdés

Fogszabályozás miatt kellene kivetetni.A bölcsességfogaim még nem nőttek ki,csak a röntgenen látni őket.A doki szerint még gyökerük sincs.

Tehát semmi rendellenesség nincs velük,nem gyulladt be az íny,nem is nőnek rossz irányban...ez számít valamit? Könnyebb lesz az eltávolítás,mint pl. ha valami gond lenne velük?

Vagy nehezebb mert még kint sincs?


2010. aug. 8. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egyet kellett eltávolítani, mert mindig begyulladt, engem nem altattak. Szerintem is kérd inkább altatásban, egyszerre túl leszel rajta, én a helyedben biztosan ezt választanám.
2010. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az eltávolítás kutya faxa ahhoz képest, amit az utána következő héten fogsz átélni.

igaz, az enyém kibújt, és fájdogált is, de a műtétet amúgy is érzéstelenítéssel csinálták.

de mikor kiment a fájdalomcsillapító... nah, még a pépeset is sírva ettem... azt hittem sosem leszek túl rajta.

nem megijeszteni szeretnélek, de készülj fel.

2010. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tudom,hogy az utána következő mondjuk 1 hét pokoli lesz,ezzel nem ijesztettél meg,már lelkiekben gyúrok rá :'D

de az érdekel,hogy jobbak-e az esélyeim,fent már leírtam

nem probléma végett veszik ki,nem is nő rendellenes stb.

2010. aug. 8. 14:46
 4/8 anonim válasza:

ha nem sürgős, én a helyedben külön műttetném a két oldalt. a műtét altatás nélkül se fáj nagyon, de utána enni is kell valahogy (ha csak egy fogad veszik ki, a másik oldalon simán meg tudsz rágni rendes kaját is, már akár aznap)

és ha nem muszáj, ne csináltasd altatásban, nem veszélytelen azért. ha hat az érzéstelenítő, nem fog fájni.

2010. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért akarják altatásban csináltatni. Bár már viszonylag kockázatmentes az altatás, de azért egy (két) foghúzás miatt nem kell bevállalni, mert ahhoz túl kockázatos.

Csináltasd meg 1-2 hét eltéréssel, érzéstelenítésben sem fogsz semmit érezni.

2010. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Illetve ha még el sem kezdett nőni, akkor abszolút ráér, akár félévet is pihenhetsz a két beavatkozás között.
2010. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Még átgondoljuk,hogy hogy is lesz.


A fogszabályzó miatt kellene kivenni.Más problémám is van.Az ún. buldogharapás,amit meg fognak műteni,illetve ha vállalom a műtétet,amiatt is ki kell vetetni a 2 bölcsességfogat,azért lenne egyszerűbb 1szerre mindkettőt,mert így egyszerre gyógyul.és a műtétet csak 6 hónappal a bölcsességfogak kivétele után lehet elvégezni.

2010. aug. 9. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre szedeted ki akkor garantálom, hogy egy hétig aludni nem fogsz. A szádat nem fogod tudni kinyitni. A kaja mellett sírni fogsz. Ezekre készülj fel. Szerintem külön-külön kihuzatod és jobban jársz. Így se fogsz érezni semmit.
2010. aug. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!