Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelt fognál adnak...

Gyökér kezelt fognál adnak érzéstelenítőt? Gyökér kezelt fogamat kell kihúzatni mert teljesen ketté tőrt.

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem húzásnál minden esetben adnak, hacsak nem lötyög már annyira, hogy magától is kiesne. De nekem is most gyökér kezeltek két fogamat a korona alatt, és mikor a koronát később levágták róla, a fogam is széttört. Csak a gyökér maradt meg és még így sem húzták ki, hanem csapos pótlást tettek rá.
2011. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem nincs koronám nem tudom milyen az. Lyuk van a fogam közepén,mert a tömés kiesett. A külső törés "lötyög",a belső stabil. Szájsebészhez küldött a doki,mert ő nem tud vele mit csinálni. Azt hittem össze lehet ragasztani,vagy valami.
2011. febr. 17. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már nem lehet egyszerű töméssel helyrehozni a fogat, akkor szokták lecsiszolni kisebbre, mintát vesznek róla és készítenek rá egy koronát, ami lehet műanyagból, de drágább porcelánból is. Ha a gyökér jó állapotban van a röntgen alapján, és fájni sem fáj, akkor egy jó fogorvos nem kihúzza, vagy kihúzatja a gyökeret, hanem azt még sokáig tudja konzerválni ilyen módon.

Ha nem akarsz foghíjas lenni, és némi anyagi áldozatot is hozol ezért, akkor menj el másik fogorvos véleményét is kikérni.

2011. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!