Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől sárgulnak be a fogak?...

Mitől sárgulnak be a fogak? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Nem iszom kávét, sem vörösbort, sem kólát, dohányozni ritkán szoktam, a fogaim mégis sárgák... Leírnátok pár ételt-italt amik nagy mértékben sárgítják a fogakat? + Házi praktikákat fogfehérítésre.
2011. márc. 6. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Tea. 15 vagyok, cigit piát még ki sem próbáltam, fogszabim volt másfél évig, és mégis sárgák.. Nem tudom mitől, de szivesen kifehéríttetném, mivel nincs mitől visszasárguljon, csak drága is meg tönkre is teszi, és arra senki nem gondol aki megcsináltatja, hogy nyolcvan év múlva is ezekkel a fogakkal kéne éljen..
2011. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél fehérítös fogkrémet, mos 2x fogat vele egymás után, napi legalább 3x.

Emellett csinálhatsz hái fehérítést, de max. havi gyakorisággal: pár csepp citrom leve(de citromos, vagy epres bedörzsölés is jó), pár csepp ecet, szódabikarbóna(csak ha tényleg nagyon sárga, mert karmolhatja a zománcot).

Lehet kapni amúgy fogfehérítö zselét(sínes), vagy matricát, ami teljesen kifehéríti a fogaidat.

2011. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ilyen matricákat hol lehet kapni? gyógyszertárban? esteleg vlmi link?
2011. márc. 6. 18:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Matrica?oO

És ha ráragasztod akk mondjuk éjszakára rajtahagyod, és idővel fehérebb lesz, vagy ráragasztod napközbenre, amitől fehérnek látszik, és beleragad akár egy almába?:O

2011. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

itt írnak a módszerekröl:

[link]


(második válaszoló vagyok)

Amúgy gugliba beírod amelyik típusút kipróbálnád, és biztos találsz boltot is(mástnem fogászati szaküzlet), de a sínest pl. gyakran fogorvos csinálja, utána már otthon is végezheted.

2011. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Fogfehérítő matrica


A fogfehérítő matrica egy hidrogen-peroxid alapú fogfehérítő módszer, a lényege, hogy a kis tasakban található két matricát felragasztjuk az alsó illetve a felső fogsorra majd hagyjuk hatni 20-25 percig. A matricát vissza kell hajtani a fogak belső felületére is, így rögzül megfelelően.


A hidrogén peroxid réteg vékonyan van felvíve a fólia egyik oldalára, ezt kell a fogakra felragasztani. A hatóanyag miatt figyelni kell arra, hogy a matrica felragasztás után ne lógjon rá az ínyre, mert annak irritációját okozhatja! A fogfehérítést érdemes 5 napig vagy 7 napig ismételni a kívánt hatás elérésének érdekében.


A fogak fehéredése átlagosan az 5. kezelés után jelentkezik, ha az Ön fogszine alapvetően sárgásabb akkor elképzelhető, hogy csak további kezelésekkel lehet a kívánt fehérséget elérni."

2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez elég érdekesen hangzik. Nem a hatásban kételkedem, csak mindenkinek más alakú meg méretű minden foga, ugye ha ráragasztod, akkor nem nagyon lehet úgy visszahajtani, hogy ne érjen az ínyedhez, vagy ha éppen kisebb, akkor meg alul sárga marad?
2011. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
... jajj már ugyan... szerintem senkinek nincsenek olyan hibrid (tul nagy vagy tul kicsi) fogai :D érdekesen hangzik a matrica, kiprobálok amint hozzájutok :)
2011. márc. 9. 18:35
 9/9 istvan33lenart ***** válasza:
A fogak a különbözö élelmiszekböl a fogzománc pórusaiba behatoló festékanyagoktol szinezödnek el, mivel a fog is egy szerv, ezért genetikailag meghatározott szine van, egyes embereknél elefántcsont sárga szinü is lehet. A perixidos fehéritöket nem ajánlom se a citrom savas módszert mivel az demineralizálja a fogat es hajlamosit a szuvasodásra
2011. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!