Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A teától tényleg sárgulnak a...

A teától tényleg sárgulnak a fogak? Mitől lehetne megint fehér a fogam?

Figyelt kérdés

Nekem a teától lett sárga, vagy egy éve leszoktam róla, de most megint iszok és attól félek, hogy még sárgábbak lesznek.

Herbáriában lehet kapni rá valamit?


2011. aug. 24. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sárgul a teától, pedig naponta 3 bögrével iszom általában. Fogat kell mosni naponta 2-szer, normális fogkrémmel. :)
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a (fekete) teától is meg a sok KV-tól is sárgulnak a fogak. Vannak spec. fogkrémek, amelyek ezt a hatást csökkentik és fehérebbek lesznek a fogaid, de a legjobb, ha egy fogdokihoz elballgasz és kérsz egy kis fehérítést.
2011. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, agyamra ment a meleg: kihagytam, hogy ez alkatfüggő. Én nagyon sokat teázom és KV-zom is, mégsem sárgulnak a fogaim, mert rendszeresen ápolom, viszont sokszor van helyette fogkövem, ami a doki szerint szintén a tea-KV és öröklött tényezők koncinációjára vezethető vissza.


Keress egy jó fogkrémet, szerintem az is sokat segít.

2011. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kávét nem iszok, se fekete teát. Herbária-s nyugtató teakeveréket iszok csak.
2011. aug. 24. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg dohányzol? Attól is sárgulhat a fog.

Attól is, ha 9-12 éves korod körül sok antibiotikumot kaptál (az elszínezi a maradandó fogakat). A maradék eset alkati lehet.


Ha zavar, szerintem kérdezz meg egy fogorvost.

2011. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem cigizek. Amúgy meg köszönöm, valamelyik nap úgy is megyek fogorvoshoz, majd kérek tőle tanácsot.
2011. aug. 24. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!