Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma gyökérkezelték a fogam. Mi...

Ma gyökérkezelték a fogam. Mi a teendő vele amíg rendes tömést nem kapok bele?

Figyelt kérdés
Ma gyökérkezelték,és az érzéstelenítő elmúlása után egy kicsit még érzem..másnapra ez el fog múlni?Ha nem akkor meddig fogom érezni?
2011. márc. 7. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencsés ember. Nekem napokig irgalmatlanul fájt. Utána hónapokig halogatták a rendes tömést, amíg egyszer csak ketté nem tört, és ki nem kellett húzni. Készülj fel mindenre...
2011. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem nagyon jó fogorvos gyógyította meg a fogamat és fájdalmat nem igazán érzetem se aznap se az elkövetkezendő napokba(az injekciótól féltem mindig.. :$ )..

Nekem azt tanácsolták szívjam a fogam és ne egyek lehetőleg azon az oldalon,naponta többször mossak fogat.Így tettem,és még nagyon jó állapotú az a fogam :)(ha lehet ilyet mondani gyökérkezelés után..)

2011. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon remélkedem hogy nem fog fájni.Egész hétvégén szenvedtem ráment a fülemre.Elmentem fül-orr-gégészetre de azt mondták a fülemnek semmi baja...ugyhogy elmentem fogászatra és most jól érzem magam..:)
2011. márc. 7. 17:10
 4/6 anonim válasza:
Kamilla teát rá! Nekem is gyökérkezelték, először nagyon fájt, 2 adag érzéstelenítő után is, de 2. alkalommal, már másik fogorvosnál voltunk. 7x volt ideiglenes tömés a fogamba. Összesen 35e HUF volt ez az egy fog. :D
2011. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 istvan33lenart ***** válasza:

ha tettek bele ideiglenes tömést akkor semmi dolgod nincs vele csak annyi hogy elmész a következö kezelésre, ha nyitva hagyták hogy távozzon a szekréciós váladék(genny), akkor eleg ha megszivod a fogad jó erosen egy nap egy két alkalommal. a gyökér kezelés utáni érzékenzség egy pár napig normális, mivel a gyökér tisztitása és tágitása közben a gyökér csúcson tulhaladva sérülhettek a periapikális szövetek.

(fogorvos)

2011. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát!
2011. márc. 11. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!