Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eszméletlenül félek a fogorvos...

Eszméletlenül félek a fogorvostól. Valami segítség vagy tipp?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy győzzem le a fogorvostól való félelmemet. Semmitől nem félek, nem is tartok, nincs különféle fóbiám, minden csúszómászót imádok szóval minden amitől legtöbben félnek én nem így soha nem kellett megbírkoznom semmi ilyesmivel. Viszont ha fogorvohoz kell mennem besokkolok. 16 évesen pl csak bekellett ülnöm a fogorvosi székbe és sírva fakadtam, remegtem.

Tudom hogy ennek a hátterében az áll hogy kis koromban nagyon sokszor kellett mennem, mindig fogorvos húzta ki a fogaimat, sok fájdalmat okozott és ez így meg marad... de ma mennem kell és nem akarok nagy ló létemre sírva fakadni mint egy kislány...

Valaki nem tudna valami tippet adni mit tegyek?:D

Elölre is köszönöm szépen!


2011. márc. 8. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerős érzések... én sajnos ugyanígy voltam ezzel kiskori "élmények" hatására. A mai napig iszonyatosan félek a fogorvostól, szívdobogásom, iszonyat magas vérnyomásom lesz, ha csak ránézek a fogorvosi székre. Most azonban babát szeretnénk, és muszáj volt teljesen rendbehozni a fogaimat, hogy ne legyen baj. Szerencsére sikerült olyan doktornőt találni, aki kedves, aranyos, és oldja a feszültségemet :) Nagyon féltem, és elég sok volt a tennivaló, rengeteg pénzbe is került, és tudom, ha csak egy kicsit okosabb lettem volna, ezt mind megúszhattam volna. Arra kell gondolnod, hogy ma már olyan érzéstelenítő injekciók vannak, amik mellett semmi, de tényleg SEMMI fájdalmat nem érzel a tűszúráson kívül, azt pedig ki lehet bírni. Nekem az elmúlt hetekben fúrtak, faragtak, tömtek, csiszoltak, bölcsességfogat húztak, gyökérkezeltek, lett egy-két koronám is, és semmi nem fájt szerencsére. Agyban kell eldöntened, hogy a saját egészséged érdekében MUSZÁJ megtenned azt a lépést, hogy elmész a dokihoz, és hidd el, tudom, hogy ez most nem nagy vigasz, de minden rendben lesz! Persze ez dokifüggő is, de Rajtad is sok múlik. Ha én kibírtam most 1,5 hónapon keresztül ezt a tortúrát fájdalom nélkül, Neked is menni fog :)
2011. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ez most segített:)
2011. márc. 8. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Örülök :) Egyébként én most 30 éves vagyok, és tiszta ciki, hogy csak ilyen "idős" koromra jutottam el idáig, de hát ez van. Én pl. gyerekkorom óta nem vagyok pasi fogorvoshoz menni, mert a gyerekkori egy hentes volt, csak nőhöz vagyok hajlandó menni. De bevált :)

Válassz jól dokit (ha pesti vagy, ajánlhatom az enyémet), és ne aggódj :)

2011. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sírtam a fogorvosnál, pedig érzéstelenítettek (csak a hideg levegő fújta az ideget, azt hittem lefordulok a székről, bocsi:) de amúgy tényleg semmit nem érezni) és az orvos nem szólt semmit, ne aggódj:) Majd írd le, milyen volt:D
2011. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is nagyon félek férfi létemre és ezért sajnos sok rossz fogam van (meg sajnos a gének) szerintem az a legjobb megoldás ha nézel valamilyen klinikát ahol végeznek altatást vagy éber szedálást.Már nem olyan drága és tuti nrm érzel semmit.
2011. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!