Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyan keserű a nyelvem, és...

Olyan keserű a nyelvem, és ettől szájszagom van. Mitől lehet ez? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Naponta többször is mosok fogat, és jól megmosom a nyelvemet is, de hiába. már fogmosás után 5 perccel rossz szájízem van.
2011. márc. 8. 11:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szia! Iszol eleget? Vércukrod rendben van? Esetleg még betegség is okozhatja, pl. hányás--hasmenés, influenza...
2011. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ja és elfelejtettem, gyomor probléma is okozhat ilyet, pl. nem záródó gyomorszáj (első voltam)
2011. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyomorszájproblémák, vagy egyszerűen egy rossz fog.
2011. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elég sokat iszok egy nap, beteg nem vagyok, a cukrom is rendben van, és voltam fogorvosnál is és minden rendben van a fogaimmal.


Gyomorszájproblémák? És azt hogy lehet kezelni? Milyen dokihoz kell elmennem? Belgyógyászatra?


Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 8. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el fogászatra, lehetőleg fizetősre, mert az kellemesebb, és szedesd le a fogköveidet. Nekem 15ezerért szedték le, pedig nem is tudtam, hogy van.


Az okozza, mert a fogkő egy apró baktérium tenyészet a fogak tövénél, ez képes egész behúzódni az ínybe, ami később fogínygyulladst is okozhat, az pedig az íny lehúzódását, és előrehaladott esetben, elválik az íny a fogtól, mert a fogkő húzódik lefelé egyre lejjebb a gyökér irányába, egy falat képezve az íny és a fog közé, és ha sosem szedik le, akkor egy idő után meglazulnak a fogak emiatt és öreg korban kihullanak.


A fogkövet pedig sajnos le nem tudod mosni fogkefével ha egy hétig sikálod akkor sem, viszont a fogorvos 5 perc alatt leszedi egy ilyen rezgő géppel. Befújja körbe lidokainnal és nem is érzed.


Érdemes megcsináltatni, jobb lesz a lehelleted utána.

2011. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fogorvos nézte a fogkövet is, vagy csak azt hogy van e rossz fogad? Mert nem mindegy.
2011. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos utalhat gastroenterológushoz. sok savokozhat kezdődő gyomorszáj problémákat.érdemes megnézeni, mielőtt már konkrét gyomorpanaszaid lennének.
2011. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, mondjuk a belgyógyászat az jó gyomor problémákra.


Meg esetleg ha túl savas a nyálad és amiatt van, talán azzal is lehet kezdeni valamit. pl ne csukd be mindig a szádat és egyél néha orbit rágót, hogy visszaállítsa a ph-t a nyáladban :)


Lehet ez egy ilyen túl lassú nyálképződés miatt is, hogy elszaporodnak a baktériumok. Gondolj a citromra.

2011. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huh! Jó sok infóval ellátottatok! Köszönöm!

Reagálnék:

Mikor a fogdokinál voltam, mondta hogy van egy kis fogkövem, és azt le is szedte.


Gondoljak a citromra? :) Ez jó :)


Igazság szerint rágózok (Orbit) és az is egy fél óra alatt elveszti a hatását.


Szóval elég sok mindent mondtatok már nekem (amit köszönök!)de egyik sem stimmelt igazából.


Akkor az lenne a megoldás, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és elmondom neki mi a bajom, és Ő majd tovább utal valahova? Jaj és mit fognak velem csinálni? Gyógyszeresen lehet kezelni? :S


Ez olyan kínos. (számomra)! Hogy mondjam meg a dokinak? Büdi a szám? :S

2011. márc. 8. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond az orvosnak, hogy kellemetlen ízt érzel és szagot.

ha csak savad van, akkor savlekötövel, diétával megoldható.

2011. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!