Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem meg anyuékat,...

Hogyan győzzem meg anyuékat, hogy legyen fogszabályzóm?

Figyelt kérdés
Már mondta a fogorvosom,hogy kellene fogszabályzó,de a szüleim hallani se akarnak felőle legfőképp anyukám. Én magam is tudom,hogy kell és szeretnék is,de ők nem engedik,hogyan tudnám rávenni őket,hogy lehessen? Hiába mondom nekik,hogy így nem érzem jól magam mosolyogni sem szeretek így és nincs így önbizalmam. Teljesen kétségbe vagyok esve. Kedden megyek fogorvoshoz és,ha megint mondja a fogszabályzót akkor mondjam meg neki,hogy beszélje rá a szüleimet,hogy lehessen? Előre is köszönöm a válaszokat :) 16/L
2011. márc. 20. 13:57
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha szükséged van rá, akkor nagyon egyszerű dolgod lesz!
2011. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Vidd el anyukádat is a fogdokihoz és majd ők megbeszélik. Anyukád elmondja, h miért nem szeretné, h legyen fogszabályzód és a doki is elmondja, h miért kéne. Sztem a doki nagyobb hatással lesz anyukádra.
2011. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 20. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Először azt kellen tudnunk, hogy mi az anyukád érve, ami miatt nem akar?! Az anyagiak, vagy mert nem hiszi, hogy segít, vagy sajnál Téged, vagy mi miatt nem akar hallani sem róla?

16 éves vagy, most sem olcsó mulatság, de most még csak van rajta valami TB támogatás, de ha betöltöd a 18-at, akkor sokkal többe fog kerülni. És mivel Te -szerencsére- ennyire elszánt vagy, úgyis meg fogod csináltatni, és akkor igy még most tudnátok spórolni rajta. Ez lehet egy érv.

Mivel Te ilyen pozitivan állsz hozzá, bizhat benne, hogy mindenképpen hordani fogod, ha először csak éjszakait kapsz is, tehát nem lesz kidobott pénz, és fölösleges tortúra. Tehát erről is biztosíthatod.

Minden életkorban el lehet kezdeni a fogszabályzást, de nyilván minél hamarabb, annál jobb. Nem csak azért mert valószínűleg könnyebb az alkalmazkodás, hanem annál hamarabb túl leszel rajta. Az iskolás éveidből kitelik. Nem cikiznének ki a munkahelyeden sem, de mennyivel kényelmesebb lenne Neked, ha akkorra már kész, gyönyörű fogsorod lenne.

Ha ő még nem beszélt a fogorvossal, akkor mindenképpen hozd össze őket, hátha a szakember meggyőzi.

Aztán esetleg mutasd meg neki a kérdésedre kapott válaszokat itt a Gyakorikérdéseken.

Remélem, a végén belátja, hogy ez tényleg a Te érdeked, és Neked fontos, és beleegyezik!

2011. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát apum nagyon hajlott a fogszabi felé,de anyum lebeszélte róla,mert,hogy nem egy olcsó mulatság. Hiába mondtam neki,hogy ha most csináltatnánk meg akkor olcsóbb lenne. Mindenképp összehozom vhogyan a fogorvossal vagy max megmondom a fogorvosomnak,hogy hívja fel anyut és vegye rá. A suli fogorvosa is mondta már a fogszabályzót nem rég,amikor volt vizsgálat. A mai világban meg már elfogadott. És TB támogatással olyan 100 ezer körül lenne igaz? Anyum nagyon makacs és semmivel sem tudom meghatni.. Apummal könnyebb dolgom van csak nálunk anya hordja a "nadrágot". Volt idő amikor mindig mondtam és akkor már kiakadtak erre az egészre,hogy ne mondogassam :S

Nagyon hasznos volt a válaszod köszönöm szépen :)

2011. márc. 20. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha csak a pénz az oka, akkor ajánld fel, hogy lemondasz erről-arról, pl nem járkálsz folyton koktélozni meg partizni, nem a büfében veszed a reggelit, nem veszel annyi cuccot, esetleg adj bele a spórolt pénzedból.

Valószínűleg nem azért mondja, hogy nincs rá, mert milliók vannak a számláján. És azért 100ezernél több lesz. Azt meg hirtelen kifizetni nem sok család tudná, minimum hónapokig spórolni kell rá, hogy legyen kaja, be legyen fizetve a számla, a hitel időre, sajnos ez a magyar átlag sorsa. :S

2011. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát az lesz :) lemondok a sok mindenről amit eddig mindig megkaptam :) és akkor talán :) köszönöm a hasznos válaszokat :)
2011. márc. 20. 18:43
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyet még nem is hallottam hogy a szülőket kell meggyőzni.
2011. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fogszabályzóm 80 ezer forint volt.

Anyukádnak meg mondd,hogy nem akarod leélni az egész életes csálé fogakkal.. :)) remélem sikerül meggyőznöd!:)

2012. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*életed
2012. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!