Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása után...

Bölcsességfog kihúzása után meddig/milyen vérzés normális?

Figyelt kérdés
Egy órája húzták ki a bal felső bölcsességfogam. Már kibújt, csak rossz volt. Nem volt vele különösebb gondja a dokinak, valamivel (nem tudom az eszköz nevét) kijjebb húzta, aztán fogóval simán kikapta. Szóval nincs a helyén varrat. Utána azt mondta, húsz percig legyen a számban a tampon, utána vegyem ki. Meg hogyha bármi baj van, menjek vissza, például ha nem áll el a vérzés. Nagyon pánikolós vagyok, így nem tudom, mi számít indokoltnak a visszamenetelre. Szóval kivettem a vattát, és most így 40 perc múlva érzem a vér ízét a számban, lehet, hogy még kicsit szivárog. Ez így normális? Nem öblögettem, nem piszkáltam.
2011. márc. 22. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlj oda óvatosan egy kis gézzel, és ha alaposan átvéresedik, mindenképp menj vissza. Ha csak kicsit szivárog, még várj, max. egy órát, és ha sehogy nem áll el, akkor menj vissza mindenképp.
2011. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Úgy tűnik, csak picit szivárgott, most már nem is igazán érzem, látni meg végképp nem lehet. Remélem, most már így is marad...
2011. márc. 22. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Nekem aznap végig vérzett még enyhén, amikor kiszedték, sőt éjszaka is, és nagyon nyáladzottam. De másnapra már egyáltalán nem vérzett.
2011. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. :)
2011. márc. 22. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!