Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon durván sebes, hólyagos...

Nagyon durván sebes, hólyagos szájra mi a gyógymód?

Figyelt kérdés
Öcsémnek szombat óta 38-39 fokos láza van, ettől nagyon kicsattant a szája. Be van dagadva, tiszta cserepes, ki van repedve mindenhol, hólyagos sebek vannak rajta, és már a nyelvén és az arcán is kezd kijönni. Voltunk vele kórházban, kiderült, hogy a láz tüszös mandulagyulladástól van (valójában az egész torka gyulladt), ott kértünk a szájára is valamit, ott teavajat (!) adtak, hogy az a legjobb rá, meg borogassuk kamillával neki. A patikában meg vazelint adtak rá. De hát enni se tud semmit, a száját se tudja becsukni. Szedett a bőrére valami gyógyszert sokáig (Sotret), attól is kiszáradt már, de most a láz rátett. Tudtok valami jó gyógymódot erre? Holnapra ha nem lesz jobb, akkor elvisszük valahová orvoshoz, de legalább jobb lenne, meg éjjel tudjon aludni valamit.
2011. márc. 29. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Körömvirág kenőcs.Sebgyógyító és gyulladáscsökkentő.
2011. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, a körháznak is lett volna körömvirág-kenőcse, de nem adtak neki. Szájon belül nem tudom, hogy alkalmazható e? Egyébként meddig tart a "külsőleg" kifelyezés?
2011. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már egészen jobb neki. Hát a külsőleg azt jelenti, hogy belső nyálkahártyával nem érintkezhet a szer, tehát szájba nem lehet kenni, meg nők esetén hüvelybe, de ez rá nem vonatkozik :D meg hát nem is oda kenné...szóval az aftákra majd valami ecsetelő lesz (Phlogosol, én is ezzel szoktam, nekem herpeszem volt régen mindig a számon de mostanában afta formájában jön ki...). Na mindegy, akkor körömvirág :)
2011. márc. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!