Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy "tömhetem be" házilag?

Hogy "tömhetem be" házilag?

Figyelt kérdés

Fogászati kezelésre járok (tömés, húzás, fogkő leszedés). Ma leszedték a fogkövet, így az felső két szemfog közt nagyobb lett lyuk. Azt házilag mivel tömhetem be, hogy addig ne csúfítson még rá kerül a sor?


A fogorvos azt mondta, hogy fogkő, húzás, tömés sorrendben fogja csinálni a kezelést. Hetente járok, 2-t kell húzni. Ha a szemfogak közt töm először, az is majd 1 hónap még sorra kerül. Vagy mondjam neki, hogy tömjük be a két szemfog közt először?


2011. márc. 30. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírnád ezt még egyszer?

Fogkő leszedés, ok, íny le van húzódva, tehát a fogak közötti réseket nagyobbnak látod, amíg az íny vissza nem nő a rendes helyére.

De mit jelent a két szemfog közötti luk?

Szóval ha a fogsorod bármelyik negyedét nézed (alsó vagy fölső mindegy) van a nagy metsző, a kis metsző, szemfog, két kisőrlő és három nagyőrlő.

A két szemfogad között van a két nagymetsződ és a két kismetsződ. Vagyis az 4 db fog.


"így az felső két szemfog közt nagyobb lett lyuk."

4 darab fog hiányát bajos házilag betömni.


"Hetente járok, 2-t kell húzni."

Melyiket, miért? Már nem megtartható a fog?

2011. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A felső két "lapátfog" közt van lyuk. Nem a fogak közt, a fog lyukas.


Húzni meg még tejfog gyökeret kell.

2011. márc. 31. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a tejfog gyökere nem okoz problémát, kérd meg az orvost, hogy előbb a két metszőfogaddal kezdjen valamit, mert az neked esztétikai problémát okoz.
2011. ápr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodom....
2011. ápr. 1. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!