Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megfelelően tisztítom mégis...

Megfelelően tisztítom mégis lepedékes a nyelvem mostanában, mit lehet tenni ellene? Kérlek, olvassd végig.

Figyelt kérdés

15/F vagyok

Körülbelül 1 hónapja már eléggé érzékeny, néha vérzik is pontokban a nyelvem. A szénsavas üdítő szinte marja a nyelvem.

Gondolom ennek a következménye hogy néha nagyon lepedékes (ilyen túrós állagú fúj) a nyelvem és a leheletem is büdös emiatt.

Amennyire tudom tisztítom, de úgy érzem hogy valami más az oka. És az a baj hogy ha legalább ideiglenesen megakarom szüntetni, nehezen jön le a lepedék. A fogkefe hátulján van nyelvtisztító, sörtével is próbálom lekaparni.



Eddig nem volt semmi panaszom, a fogaim szép fehérek és a leheletem se volt büdös eddig. Fogszabályzós vagyok egy ideje, nincsenek rossz fogaim. Hónaponta megyek fogorvoshoz vizsgálatra, pár napja voltam de akkor elfelejtettem a kérdést feltenni és nehéz időpontot szerezni hamarabb.



Nagyon rosszul érzem magam emiatt mostanában, kerülöm a társaságot tisztára bolondnak néznek. Elvagyok keseredve :S


2011. márc. 30. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs véletlen valami gyomorporblémád?Amikor nagyon sok baj volt a gyomrommal akkor nézte meg a doki ugyanis a lepedékes nyelv lehet szervi baj miatt is.Jobb lenne a házidokidnak elmondani hogy van ez és hogy zavar.
2011. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 istvan33lenart ***** válasza:
Lehet hogy Candida okozza a problémát! Az egy szaprofita gombafajta ami az ember szervezetében megtalálható, általában nem okoz gondot mert az immunrendszer termel ellene antitesteket, olyankor szokott megjelenni amikor az immunrendszer valamilyen oknál fogva legyengül, ezt számos dolog okozhatja, idős korban műfogsor viselőknél ez megszokott jelenség, esetleg keress róla képeket a goggle-en igy ird be candida albicans.
2011. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A gyomorproblémákról én is olvastam, de úgygondoltam előbb csak a szájüreget kell megvizsgálni, de nehéz időpontot kérni a fogorvosomnál.
2011. ápr. 5. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!