Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megfelelő szájhigénia (fogsely...

Megfelelő szájhigénia (fogselyem, szájvíz, fogkrém) és rendszeres fogorvosi szűrés mellett is kialakuló fogromlásnak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs 100%-os védelem.
2011. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Genetika
2011. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem jól mosol fogat.
2011. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
genetika. fluorhiány kiskorban. kalciumhiány most
2011. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgy mosom a fogam ahogy elővan írva.
2011. ápr. 4. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

a szájvíz nem kell, mert a benne lévő alkohol kiszárítja a nyálkahártyát és a jó baktériumokat is elpusztítja, így elősegíti a fogak romlását azáltal,hogy a rossz baktériumoknak van lehetősége elszaporodni.

Vagy fogkrém, vagy szájvíz, a kettő együtt nem jó.!

2011. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Fluorid hiány.


Van erre gyógyszer, úgy hívják, hogy elmex geele, ezt csak patikában kapni, mivel rendes gyógyszerszáma van szóval ez tényleg gyógyszernek minősül.


kb 2 ezer forint és egy héten egyszer kell belőle "enni" borsónyi mennyiséget plusz éjszakára tömd oda ahol gyengének érzed vagy látod a zománcot.


És a fogkrémedet is lecserélhetnéd elmexre.


egy hónap és megáll a romlás.



Meg tessék rendszeresen leszedetni a fogkövet, és a lyukas fogakat betömetni, akkor nem lesz problémád, ha mindíg elmexet használsz utánna.


Régebben én is iylen gagyi fogkrémeket használtama Colgate-től a Kolynoson át a Signalig, blend a med, egyik se volt jó, szószerint oylan gyenge volta fogam, hogy ráharaptam a kanálra vagy a villára és leporladt a zománc. aztán jött az elmex, és ráadásul a kcsg fogorvosom nem is ajánlotta, én láttam meg az egyik fogászati készítményes dobozon a márkanevet, és rákerestem a neten.

2011. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ami még fontos, ha veszel ilyen elmex gélt, akkor arra figyelj, hogy ne lépd túl a borsónyi mennyiséget, főleg akkor ne ha le is nyeled.

(én néha szoktam, mert szerintem belülről is felszívódik, talán még jobban is)


Ha behabzsolsz egy egész 25 grammos tubussal az tuti mérgezést okoz.

2011. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amways Glysterről vélemény?
2011. ápr. 4. 23:14
 10/14 A kérdező kommentje:

,,Meg tessék rendszeresen leszedetni a fogkövet, és a lyukas fogakat betömetni, akkor nem lesz problémád, ha mindíg elmexet használsz utánna."

Na jó!Ebbe a témába mindíg megy az ítélkezés.Félévente járok fogdokihoz.A dokinak heroltja van tőlem.

2011. ápr. 4. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!